Dovolenka na Valašsku

Vo Valašsku nájdete harmonickú prírodu, očarujúci folklór a výborné jedlo. Oblasti kraľuje pohorie Beskydy s najvyššou Lysou horou (1 323 m n. m.). Krajinu tu môžete objavovať po mnohých turistických aj cyklistických chodníkoch rôznych náročností. Mnohé z nich vás dovedú ku skvostom ľudovej architektúry aj k dielam Dušana Jurkoviča, ktorého miestny folklór inšpiroval pri navrhovaní stavieb. Na Valašsku môžete navštíviť jeho slávne drevené chalúpky Pustevny na vrchu Radhošť a od nich sa vydať ku Chodníku Valaška vedúcej korunami stromov alebo k soche bájneho Radegasta a ku kaplnke sv. Cyrila a Metoda. Za návštevu stojí tiež Jurkovičova rozhľadňa, Valašské múzeum v prírode v Rožnove pod Radhoštěm či Zoo Lešná. Počas výletu Valašskom sa môžete posilniť napríklad tradičnou polievkou kyselicou, knedličkami plnenými údeným mäsom či sladkým frgálom.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Sport Art Centrum Hotel **** ponúka naozaj skvelé vyžitie. Rada by som sa sem niekedy vrátila, a to nielen kvôli veľkému krytému bazénu a wellness so saunou. Užili sme si napríklad aj multifunkčnú halu s bedmintonom. Personál bol veľmi ochotný a priestranná izba disponovala všetkým potrebným. Hotel sa nachádza len pár minút jazdy od Rožnova pod Radhoštěm a ďalších turistických cieľov v okolí.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Beskydy sú úžasné a Beskydský hotel RELAX tiež. Na Travelkingu si ho zakúpilo už 10 000 zákazníkov a mnohí sa sem vracajú opakovane. Je síce pravda, že hotel nie je najmodernejší, to mu ale každý (vrátane mňa) dokáže odpustiť, pretože všetko, od príchodu až do odchodu, je jednoducho výborné.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajiteľ Travelkingu

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Spoznajte autentickú časť Česka v celej svojej kráse a vydajte sa na pobyt do Valašska! Je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť krásu a autentickosť valašského regiónu v Českej republike. Valašsko sa nachádza na východe krajiny, a ponúka nádhernú prírodu, tradičnú valašskú kultúru a mnoho možností pre aktívny odpočinok (a samozrejme aj ten pasívnejší pekne vo wellness.

Čo robiť na dovolenke vo Valašsku

Valašsko je známe svojimi malebnými kopcami, údoliami a lesmi. Môžete sa vydať na pešie túry alebo cyklistické výlety, ktoré vám umožnia objavovať krásy tejto oblasti. Na ceste sa stretnete s tradičnými valašskými chalupami, rozmanitou flórou a faunou a úchvatnými výhľadmi.

Okrem prírodných krás si vo Valašsku môžete vychutnať aj bohatú valašskú kultúru. Môžete navštíviť valašské múzeum, kde sa dozviete o histórii a tradíciách tohto regiónu. Miestne obce a dediny tiež často organizujú folklórne festivaly, kde si môžete vypočuť tradičnú hudbu, sledovať tanec a ochutnať miestne špeciality.

Pre milovníkov gastronómie je Valašsko rajom. Môžete ochutnať tradičné valašské jedlá, ako sú ovčí syry, klobásy, štramberské uši a ďalšie. Navštívte miestne reštaurácie a krčmičky, kde si pochutnáte na autentických valašských pokrmoch.

Dovolenka vo Valašsku je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokoj a pohodu v prírode, zároveň však chcú objavovať bohatú kultúru a tradície tohto unikátneho regiónu. Valašsko ponúka nezabudnuteľné zážitky a príležitosti na relaxáciu a odpočinok vo valašskom štýle.