Dovolenka v Posázaví

V Posázavie vás rozhodne nečaká nuda. Nádherná svieža príroda priam vyzýva na prechádzky na čerstvom vzduchu a oddych pri vode, takže dovolenka v regióne „Hochů od Bobří řeky“ poteší vodákov, cyklistov aj milovníkov pešej turistiky. Ktorý pobyt v Posázaví vás teda zaujme?

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Nádherná oblasť pozdĺž rieky Sázavy je veľmi obľúbená medzi turistami, cyklistami a vodákmi. Známa turistická oblasť Posázavie sa nachádza na rozhraní Vysočiny a Stredočeského kraja. Láka všetkých milovníkov prírody a kultúry na nespočetné množstvo rozmanitých turistických cieľov.

Posázavie - idylické miesto pre aktívny oddych

V tomto regióne si každý nájde niečo pre seba. Ak máte radi prírodu, vychutnáte si miestnu malebnú krajinu a prechádzky po tichých chodníkoch. Vydajte sa napríklad na horu Velký Blaník, ku ktorej sa viaže legenda o skrytých rytieroch pripravených pomôcť Česku v prípade nebezpečenstva. Legendárny vrch obklopuje Chránená krajinná oblasť Blaník, ktorá je najnavštevovanejšou prírodnou rezerváciou v Českej republike.

Zaujímavé zážitky na vás čakajú aj v prírodnej rezervácii Stvořidla, ktorá poteší najmä fanúšikov Jaroslava Foglara, ktorý do Slunečnej zátoky zasadil príbehy „Hochů od Bobří řeky“. Vydáte sa po stopách svojich detských hrdinov. Nostalgická pre vás bude aj jazda po miestnej lokálke s názvom Posázavský pacifik.

Pri návšteve Posázavia neprídete o kultúrne zážitky. Pozdĺž Sázavy je roztrúsených mnoho hradov, zámkov a historických miest. Nevynechajte majestátny kaštieľ Český Šternberk, ktorý sa týči na kamennom ostrohu. Navštíviť môžete aj zámky Konopiště a Jemniště alebo jedinečný Sázavský kláštor.

Objavte aj významné mestá regiónu, ako sú Ledeč nad Sázavou s romantickým hradom, Týnec nad Sázavou s románskou rotundou alebo čarovné Průhonice s rozkvitnutým krajinárskym parkom.