Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Precestujte Slovensko krížom-krážom. Od 01.01.2019 môžete využiť rekreačný príspevok a užiť si dovolenku, pri ktorej ušetríte viac ako polovicu.

Ako využiť príspevok na rekreáciu na Travelkingu?

Pred pobytom

Pracujete vo firme s minimálne 50 zamestnancami a ste v nej zamestnaný aspoň 2 roky? Skvelé, na rekreačný príspevok máte nárok.

Výber pobytu

Vyberiete si pobyt na Slovensku, na ktorom strávite aspoň 2 noci.

Doklad pre zamestnávateľa

S dokladom si už nemusíte robiť starosti. Po ukončení pobytu vám ho automaticky pošleme na vašu e-mailovú adresu. Ak platíte rekreačným poukazom, doklad nepotrebujete.

Po pobyte

Po pobyte vám zamestnávateľ vráti až 55 % z ceny pobytu. Maximálne však 275 € ročne.

Rekreačný príspevok

Váš zamestnávateľ nespolupracuje s benefitnou spoločnosťou

Ak váš zamestnávateľ nespolupracuje s benefitnou spoločnosťou a chcete využiť rekreačný príspevok, potrebujete doklad pre zamestnávateľa. Tento doklad vám bude vygenerovaný Travelkingom a po ukončení vášho pobytu vám bude zaslaný na vašu e-mailovú adresu. Po pobyte zamestnávateľovi predložíte všetky potrebné dokumenty a on vám v nasledujúcej výplate vráti až 55 % z ceny pobytu. Maximálne však 275 € ročne.

Rekreačný poukaz

Zamestnávateľ spolupracuje s Benefitplus, Edenred, Gustokarta, Doxx

Pobyt môžete zaplatiť rekreačným poukazom vydaným benefitnými společnosťami Benefitplus, Edenred, Gustokarta a Doxx. Pri platbe rekreačným poukazom nepotrebujete účtovný doklad. Všetky informácie o vašom pobyte sa k vášmu zamestnávateľovi dostanú cez vystavovateľa rekreačného poukazu. Podmienky uplatnenia si určuje váš zamestnávateľ.

Využite príspevok na rekreáciu a precestujte Slovensko ešte výhodnejšie. Tak kam sa vydáte?

Vyberte si z obľúbených kategórií

Spoznajte krásy Slovenska a užite si skvelý pobyt.

Alebo sa inšpirujte pobytmi, ktoré si obľúbili naši zákazníci

Potrebujete viac infomácií?
Prejdite si najčastejšie otázky k rekreačným príspevkom.

Rekreačný príspevok môžu využiť všetci zamestnanci, ktorí pracujú vo firme s minimálne 50 zamestnancami a majú v tejto firme odpracované aspoň 2 roky. Pred výberom pobytu sa nezabudnite informovať u svojho zamestnávateľa o možnosti uplatniť rekreačný príspevok.

Rekreačné príspevky môžete využiť na pobyty na území Slovenskej republiky, na ktorých strávite viac ako 1 noc. U nás v Travelkingu nájdete tieto pobyty označené štítkom “Rekreačný príspevok” a to v tejto kategórii.

Áno, rekreačný príspevok môžu využiť i mamičky na materskej (prípadne rodičovskej) dovolenke, ale musia spĺňať to, že pracujú vo firme s viac ako 49 zamestnancami a odpracovali vo firme viac ako 2 roky (do tejto doby sa počíta i čas strávený na materskej, prípadne rodičovskej dovolenke).

Príspevok na rekreáciu môžete využiť pre vás a pre vašich rodinných príslušníkov či osoby, s ktorými žijete v spoločnej domácnosti a s ktorými sa vydáte na pobyt.

Áno, to s kým budete cestovať môžete až do začiatku vášho pobytu zmeniť. Zmenu môžete spraviť dvomi spôsobmi - buď si nájdete e-mail s potvrdením objednávky pobytu od Travelkingu, v ktorom nájdete informácie o tom ako zmeniť tých, s ktorými sa na pobyt vydáte. Alebo zmenu spravíte vo vašom užívateľskom profile na Travelking.sk.

Do rekreačného príspevku je možné zahrnúť ako cenu ubytovania, tak i cenu stravovania, prípadne príplatkov za deti (prístelka, strava) a ostatných doplnkových služieb - napríklad wellness, bowling či cenu parkovania, ktoré s pobytom na území Slovenskej republiky súvisia.

Na ostatné doplnkové príplatky je ale taktiež nutné mať vystavený daňový doklad (faktúru) a preukázať ho zamestnávateľovi spolu s dokladom o platbe. Nezabudnite preto, že pokiaľ budete mať doklad o absolvovaní pobytu vystavený Travelkingom, ale na mieste si ešte budete dokupovať nejaké doplnkové služby, na ktoré budete chcieť uplatniť rekreačný príspevok, tak i na ne si musíte vypýtať daňový doklad, ktorý po pobyte predložíte vášmu zamestnávateľovi.

Poplatok za psa nie je možné zahrnúť do výdavkov za rekreáciu, keďže nejde o poplatok priamo súvisiaci s rekreáciou zamestnanca, prípadne osobou, ktorá s ním cestuje.

Od 20.11.2019 môžete nechať vystavenie dokladu o absolvovaní pobytu na Travelkingu. Pokiaľ ste si pobyt u nás zakúpili pred týmto dátumom, tak na pobyte požiadate ubytovacie zariadenie o vystavenie účtovného dokladu (faktúry). Pokiaľ máte v cene balíčka od Travelkingu len ubytovanie, ale napríklad wellness či stravu si doplácate sami na mieste, požiadate i pri platbe za tieto služby o vystavenie daňového dokladu, na ktorom bude vaše meno. Tento doklad (prípadne doklady) predložíte zamestnávateľovi do 30 dní od návratu a následne vám zamestnávateľ preplatí 55 % z ceny pobytu, maximálne však 275 eur ročne, späť v ďalšej výplate.

V doklade pre zamestnávateľa by mali byť tieto informácie:

  • - vaše meno a mená osôb, ktoré sa s vami zúčastnili pobytu,
  • - údaje o ubytovacom zariadení,
  • - dátum vášho pobytu (odkedy a dokedy ste sa pobytu zúčastnili),
  • - celková cena za pobyt a forma úhrady,
  • - popis služieb, ktoré ste na pobyte čerpali,
  • - číslo dokladu vystavovateľa (ubytovacieho zariadenia).

S dokladom si už nemusíte robiť starosti. Po absolvovaní pobytu vám doklad pošleme na vašu e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri objednávke pobytu u nás v Travelkingu.

Pokiaľ ste si v objednávkovom procese zaškrtli možnosť, že chcete, aby sme doklad pre vášho zamestnávateľa vytvorili my v Travelkingu, tak po ukončení vášho pobytu vám tento doklad príde na vašu e-mailovú adresu.

Pokiaľ vám ani pár dní po ukončení vášho pobytu doklad na e-mailovú adresu neprišiel, kontaktujte, prosím, našu zákaznícku podporu podpora@travelking.sk

Zamestnávateľ je povinný zamestnancovi, ktorý pracuje na plný pracovný úväzok, zo zákona preplatiť 55 % z ceny pobytu, maximálne však do výšky 275 € za kalendárny rok. Zamestnancom, ktorí sú zamestnaní na iné pracovné úväzky, sa výška rekreačného príspevku adekvátne upraví.

Príspevok na rekreáciu môžete využiť i na viac pobytov, avšak preplatené vám budú účtovné doklady (faktúry) do maximálnej výšky 275 € za kalendárny rok.

Príspevky na rekreáciu sú primárne určené na kompenzáciu finančných prostriedkov, ktoré ste reálne vynaložil vy, takže čiastku, ktorá bola zaplatená pomocou kreditov, vám zamestnávateľ nie je povinný preplatiť. Pokiaľ chcete časť pobytu uhradiť pomocou kreditov, odporúčame vám najskôr sa poradiť s vašim zamestnávateľom.