Dovolenka v Severnej Dalmácii

Severná Dalmácia je turisticky veľmi obľúbená oblasť rozkladajúca sa medzi letoviskom Karlobag a mysom Zečevo. Na pobreží Severnej Dalmácie nájdete priezračné more a prekrásne kamienkové pláže. Na pevnine môžete navštíviť aj tri nádherné národné parky. Najznámejším z nich je Národný park Plitvice patriaci medzi pamiatky UNESCO. Terasovito položené jazerá, mnoho vodopádov a krištáľovo čistá voda robí z Plitvíc skutočný svetový unikát. Najväčšími mestami sú Zadar a Šibenik, kde sa nachádza množstvo úchvatných pamiatok vrátane šibenickej Katedrály sv. Jakuba zapísanej na Zozname UNESCO. Zo Zadaru sa loďou ľahko dostanete na ostrovy s úchvatnou nedotknutou prírodou ako Pag, Ugljan, Dugi Otok, Pašman a Murter.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel sa nachádza pri pobrežnej promenáde a kamienkovej pláži. Medzi vodné atrakcie patrí vnútorný a vonkajší bazén a, samozrejme, more. Izba bola priestranná s veľkým balkónom a výhľadom na more aj ostrov Pag. Skvele som si v ňom oddýchol, najmä vďaka dobrej klimatizácii. Jedlo formou all inclusive bufetov bolo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú v cene počas celého dňa. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou naozaj výnimočnou časťou Chorvátska, ktorú odporúčam navštíviť loďou Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Pagus **** bol báječný od začiatku do konca. Relaxovali sme vo vnútornom i vonkajšom bazéne, vo vírivke aj priamo v mori, ku ktorému je to pár krokov. V priestrannej izbe s veľkým balkónom s výhľadom na more som sa cítila skvele a krásne som si v nej oddýchla. Jedlo vo forme all inclusive nemalo chybu, z bohatej ponuky skvele pripravených jedál si vyberie každý. Súčasťou sú alko aj nealko nápoje. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou skutočne výnimočnou časťou Chorvátska, kam sa rada vrátim.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Severná Dalmácia je malebná oblasť nachádzajúca sa na pobreží Jadrského mora v Chorvátsku. Táto oblasť je známa svojimi krásnymi prímorskými mestami, pôvabnými ostrovmi, krásnymi plážami a národným parkom Plitvice. Pobyt v Severnej Dalmácii ponúka návštevníkom bohatú kombináciu kultúry, prírody a histórie.

Čo môžete vidieť a zažiť na dovolenke v Strednej Dalmácii?

Jedným z najatraktívnejších miest v Severnej Dalmácii je Zadar. Toto historické mesto ponúka fascinujúcu zmes starovekého a moderného sveta. Zadar je známy pre svoju malebnú starú štvrť, kde sa nachádzajú historické pamiatky (Katedrála sv. Anastázie či Forum Romanum).

Ďalšou zaujímavou destináciou v tejto oblasti je mesto Šibenik, ktoré je zapísané na Zozname UNESCO. Jeho historické jadro ponúka úchvatné stredoveké uličky, námestie a impozantnú Katedrálu sv. Jakuba. Tu sa rozhodne oplatí hľadať ubytovanie blízko centra! Neďaleko Šibeniku sa tiež nachádza národný park Krka, ktorý je známy svojimi krásnymi vodopádmi a vodnými kaskádami.

Gastronómia Severnej Dalmácie je bohatá na čerstvé morské plody, olivový olej, miestne syry a tradičné chorvátske jedlá. Regionálnou špecialitou je „paški sir“ – syr z ostrova Pag, ktorý je obľúbený pre svoj unikátny chuťový profil.

Pobyt v Severnej Dalmácii ponúka návštevníkom širokú škálu aktivít a zážitkov, od preskúmavania historických pamiatok, až po relaxáciu na pláži a objavovanie krás prírody. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú chorvátsku atmosféru a užiť si kombináciu kultúry, prírody a odpočinku pri mori.

Objavte aj ďalšie oblasti Chorvátska, ako je Stredná Dalmácia, Makarská riviéra, Istria alebo Kvarnerský záliv.