Dovolenka na Dolnej Morave

Dolní Morava je turisticky mimoriadne lákavá lokalita v každom ročnom období. V lete vás oblasť na úpätí Králického Sněžníka (1424 m n. m.), rozprestierajúca sa medzi Orlickými horami a Jeseníkmi, zláka na horskú turistiku, cyklovýlety aj jazdu na kolobežkách po spleti značených chodníkov. Pokiaľ vyrážate na Dolní Moravu s deťmi, zavítajte tiež na množstvo atrakcií, ktoré sú tu práve pre nich pripravené - nadchne ich horská a bobová dráha, Adrenalín park a hlavne obľúbený Chodník v oblakoch Dolní Morava s úctyhodnou výškou 55 m a panoramatickým výhľadom na okolie. V zime sa Dolní Morava mení na raj zimných športov. Krajinu môžete preskúmať na mnohých bežeckých stopách. Alebo dáte prednosť lyžovaniu na parádnych zjazdovkách Ski areálu Dolní Morava?

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Dolní Morava je rekreačné stredisko na úpätí Králického Sněžníka pri hraniciach Česka s Poľskom. Žije to tu ako v lete, tak aj v zime – pobyt v tejto oblasti si užijete vďaka kombinácii prírodných krás, outdoorových aktivít (vrátane tých adrenalínovejších) a možností relaxácie.

Kedy sa vydať na Dolní Moravu?

Pokiaľ sa sem vydáte v zime, budete si môcť vyberať rovno z niekoľkých ski areálov v okolí. Pre lyžiarov, snowboardistov, bežkárov aj skialpinistov je toto miesto ako stvorené. V takom prípade odporúčame rovno pozerať po lyžiarskych pobytoch. V lete potom nemôžete vynechať výlety po Sky Bridge alebo Chodníku v oblakoch, z ktorých budete mať dych vyrážajúce výhľady na okolité pohoria a prírodu. Z prírodných krás potom odporúčame prechádzku k Vodopádom Malej Moravy alebo výstup na Králický Sněžník. Na otázku z nadpisu teda odpovedáme jednoznačne: kedykoľvek.

Pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu, Dolná Morava ponúka aj mnohé možnosti wellness a relaxácie. Tunajšie wellness centrá a kúpele poskytujú širokú škálu procedúr, masáží a saunových rituálov, ktoré vám pomôžu zregenerovať a nabrať energiu po aktivitách v prírode. Hľadajte pobyty s wellness, ktorých u nás na Travelkingu nájdete mnoho.