Dovolenka v Dolnom Rakúsku

Dolné Rakúsko je spolková krajina rozkladajúca sa okolo Viedne a je tu mnoho zaujímavostí, ktoré sa oplatí vidiet - Viedenské Alpy, cyklotrasy okolo Dunaja, dolnorakúské tiesňavy či vinárska oblasť Weinviertel. Vyberte si ubytovanie a vyrazte spoznávať všetky tieto krásy.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Náš pobyt v Penzióne SUN sme si s rodinou náramne užili. Mestečko Gaming sa nachádza v malebnej krajine uprostred lesov a miesto je skvelým východiskovým bodom pre cyklovýlety po okolí. Penzión sme navštívili uprostred leta, a tak sme hneď vyrazili na miestne kúpalisko, ktoré ponúka množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie. Výhodou tohto rodinného penziónu sú jeho českí majitelia. Pani majiteľka nám vyšla v ústrety s našimi požiadavkami a predstavila nám všetky možnosti, ktoré ich ubytovanie ponúka. Plusom je tiež relatívne dobrá dostupnosť zo Moravy, a teda aj zo Slovenska.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Dolné Rakúsko je od nás vzdialené čo by kameňom dohodil, a predsa je pre mnohých úplne neznáme. Je to ale škoda, len neďaleko hraníc so Slovenskom môžete zažiť neobyčajné zážitky a navštíviť miesta, ktoré očarili porotu National Geographic aj UNESCO.

Dolné Rakúsko - raj netradičných zážitkov aj zimných športov

Dolné Rakúsko je spolkovou zemou východného Rakúska, ktorá z každej strany obkolesuje Viedeň. Z hlavného mesta sa však oplatí vyraziť aj do prírody, ktorá je v týchto končinách v skutku očarujúca. Turistov nadchnú miestne vysoké pohoria pospájané turistickými chodníčkami, ktoré vás prevedú cez rozkvitnuté lúky a okolo krištáľovo čistých jazier. Za návštevu potom stojí turistickými magazínmi oceňované opátstvo Melk alebo zámok Schloss Hof. Unikátnym zážitkom môže byť jazda vláčikom Ötscherland-Express s lokomotívou na trase Kienberg - Göstling či plavba po najväčšom podzemnom jazere v Európe Hinterbrühl.

Rakúsko už dlhé desaťročia kraľuje zimným športom, a tak sa sem môžete vydať na lyžiarsky pobyt. Zlákajú vás Viedenské Alpy obsypané lyžiarskymi strediskami, kde prevažujú modré zjazdovky ideálne aj pre rodiny s deťmi. Za návštevu stojí napríklad stredisko Ötscher, ktoré je skvele dostupné zo Slovenska, aj ski areál Göstling-Hochkar či Annaberg.