Dovolenka v Malej Fatre

Kraj hradov i prírody. Malá Fatra je turistický raj, v ktorej môžete podnikať viac či menej náročné túry. Tvrdí sa o nej, že má v sebe trochu z každého kúta Slovenska. Vydajte sa navštíviť tento krásny región i vy, presvedčiť sa na vlastné oči.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Či už milujete náročné horské výstupy, alebo sa len radi prechádzate panenskou prírodou, Malá Fatra pre vás bude tou správnou voľbou. Toto malebné pohorie na severe Slovenska vyniká svojou rozmanitosťou, vďaka ktorej si tu dovolenku užijú rodiny s deťmi, športovci aj seniori. Často sa dokonca hovorí, že Malá Fatra má niečo z každého kúta Slovenska. Či sú tieto slová pravdivé, musíte zistiť na vlastnej koži.

Zimný aj letný pobyt na Malej Fatre je príležitosťou k aktívnemu odpočinku

Patríte medzi milovníkov nádherných výhľadov a vysokohorských trekov alebo každú zimu vyrážate na zjazdovku? Vyberte si pre svoju letnú či zimnú dovolenku Národný park Malá Fatra a objavte, čo vám tento pestrý kraj môže ponúknuť. A že toho skutočne nie je málo.

Jedným z najzaujímavejších miest regiónu sú Jánošíkove diery v Národnej prírodnej rezervácie Rozsutec. Po dobrodružnom turistickom chodníku, na ktorom nechýbajú lávky, mostíky ani rebríky, sa vydáte skalnými úžinami spoznávať tunajšie prírodné krásy. Cestou vás nadchnú vodopády a vodné kaskády, okolo ktorých rastú vzácne kvetiny.

Z miestnych prírodných perál sa oplatí vyraziť aj na vrchol Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň alebo na Chleb, odkiaľ si užijete fascinujúci výhľad na Veľkú Fatru, západné Tatry a Chočské vrchy.

V zime vymeňte vibramy za lyže a vyrazte zdolať pár miestnych báječných zjazdoviek. Zavítať môžete napríklad do Ski Parku Kubínska hoľa, kde si zimné radovánky užijete na 14 kilometroch upravených zjazdoviek. Parádnu lyžovačku však sľubuje aj Ski areál Martinky alebo Ski rezort Vrátna.