Dovolenka na Vysočine

Pobyt uprostred krásnej prírody Vysočiny vás dostane. Vysočina je región, ktorý v sebe skrýva mnoho - pamiatky UNESCO aj nádhernú prírodu a božský pokoj. Vydajte sa sem relaxovať, objavovať známe miesta alebo prežiť parádnu aktívnu dovolenku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Hotel zodpovedal popisu a dostali sme všetko, čo bolo uvedené na kupóne. Personál bol veľmi milý, vychádzal nám vo všetkom v ústrety. Izba bola v poriadku, len by sme ocenili aj pravidelné upratovanie. Skvelá je aj jeho poloha, nachádza sa kúsok od stanice, a pritom priamo v centre. Na návštevu môžeme odporučiť Masarykovu vyhliadku, židovskú štvrť, baziliku sv. Prokopa a tiež množstvo úžasných kaviarní v Třebíči.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Vysočina je známa ako malebný kraj lesov, rybníkov a lúk rozprestierajúci sa na chrbtoch Českomoravskej vrchoviny. Turisti sem ale mieria aj za hneď tromi významnými pamiatkami zapísanými na Zozname UNESCO. Či už sem mierite v lete za pamiatkami, alebo v zime na lyžiarsky pobyt, či na rodinnú dovolenku alebo za turistikou, vedzte, že si určite prídete na svoje.

Kde sa ubytovať počas dovolenky na Vysočine?

Na Vysočine sa vám bude páčiť za každých okolností. Ak sa sem chystáte na rodinnú dovolenku, nadchne vás množstvo Baby Friendly hotelov s detskými kútikmi, aj blízkosť prírodného zábavného areálu Šiklův Mlýn, ktorý milujú deti aj dospelí.

Romantický pobyt v páre si zase najlepšie užijete nielen vďaka spoznávania prírodných krás a pamiatok v okolí, ale hlavne počas oddychu vo wellness centre. V mnohých tunajších ubytovacích zariadeniach nechýba ani bazén na plávanie i relax.

Mnoho hotelov a penziónov na Vysočine sa pýši zárukou kvality v podobe označenia „Osobne overené“. Toto označenie si ubytovanie získa vtedy, ak spĺňa aspoň dve z troch podmienok - pobyty sú overené členmi tímu Travelking, pobyty majú najlepšie hodnotenia zákazníkov a hostia sa sem vždy radi vracajú.

Čo navštíviť na Vysočine?

Za prírodnými krásami a prechádzkami pomedzi rulové skalné veže, rybníky a lesy sa vydajte do CHKO Žďráské vrchy. Čaká tu na vás najvyšší vrchol Devět skal (836 m n. m.) aj rybníky ako Velké Dářko, Veselský a Matějovský rybník.

Pamiatkami UNESCO zase oplýva krásne mesto Telč rozprestierajúce sa medzi dvomi rybníkmi. Poprechádzať sa tu môžete prekrásnym renesančným námestím s meštiackymi domami, aj popri zámku s krásnou zámockou záhradou. Mesto Třebíč si zas zápis medzi mestá s pamiatkami UNESCO vyslúžilo vďaka výborne zachovanej Židovskej štvrti so stavbami zo 17. storočia. K štvrti patrí tiež najväčší a najlepšie zachovaný židovský cintorín v Európe.

Množstvo pozornosti aj návštevníkov priťahuje na Vysočinu tiež významný pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého na Zelenej hore. Kostol má jedinečný pôdorys v tvare päťcípej hviezdy a aj podoba samotného kostola je pretkaná symbolikou čísla päť. Pri jeho kráse niet divu je ide o jednu z najvýznamnejších diel architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla.