Dovolenka v Trenčíne

Naplánujte si oddychovú dovolenku v malebnom Trenčíne. Bohatú históriu tohto mesta pripomínajú početné kultúrne pamiatky na čele s Trenčianskym hradom. Vyberte si pobyt v Trenčíne a odhaľte tajomstvá miestnej Studne lásky.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Trenčín, krásne mesto na západnom Slovensku, je lákavou destináciou pre turistov, ktorí milujú hlavne hrady a históriu. Vyrazte preskúmať jeho bohatú minulosť a užiť si poznávanie rozmanitého kultúrneho dedičstva Slovenska.

Čo pri návšteve Trenčína nevynechať

Dominantu mesta, Trenčiansky hrad, ktorý sa nachádza na skalnatom útese nad mestom navštíviť skrátka musíte. Je to jedna z najväčších hradných pevností v strednej Európe. Pri návšteve hradu si môžete prezrieť historické budovy, stredovekú obrannú stenu a krásny výhľad na okolitú krajinu. Hrad je tiež domovom slávneho Hrnčiarskeho múzea, ktoré predstavuje tradíciu hrnčiarstva v tejto oblasti.

Ani Mestská veža v historickom jadre mesta by nemala uniknúť vašej pozornosti. Táto veža pochádza zo 14. storočia a bola súčasťou stredovekého opevnenia mesta. Jej výhodou je vyhliadková plošina, ktorá poskytuje panoramatický výhľad na mesto a okolitú krajinu. Pokiaľ chcete bývať blízko nej, hľadajte pobyty blízko centra. V centre sa navyše nachádza mestský park, ktorý priamo nabáda k odpočinku a relaxácii. Za relaxom sa potom skôr vydajte do jedného z trenčianskych wellness hotelov.

Pokiaľ milujete festivaly, nesmie vám uniknúť jeden z najvýznamnejších slovenských festivalov Pohoda, ktorý sa koná práve v Trenčíne a priťahuje tisíce návštevníkov každý rok. O niečo menší, no nemenej nezabudnuteľný, je potom festival Grape.