Dovolenka v historickej Lehnici

Preskúmajte romantické historické mestečko Lehnica na juhozápade Poľska. Všetkých objaviteľov nadchne množstvo starobylých pamiatok. Môžete si pozrieť charakteristický Piastovský hrad s bohatou knižnicou alebo katedrálu Petra a Pavla zo 14. storočia. Nádherné okolie má tiež čo ponúknuť, čo nabáda k pešej turistike a cykloturistike. Vyberte si pobyt v Lehnici a užite si pestrú dovolenku.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Poľské dolnosliezske mesto Lehnica je ako stvorené na výlet za históriou. Vydajte sa spoznať krásy tohto malebného mestečka aj vy. Budete tu žasnúť nad zachovanými pamiatkami a zaujímavou architektúrou, pochutnáte si ale aj na tradičných poľských dobrotách a oddýchnete si v Mestskom parku.

Hurá do Lehnice – pobyt v obliehaní krásnych historických budov

História Lehnice siaha až na začiatok 12. storočia, a tak je tretie najväčšie mesto Dolného Sliezska ideálnou voľbou pre všetkých obdivovateľov minulosti. Na potulkách mestom vás nadchnú krásne meštianske domy na historickom Rynku, ktorému dominuje Stará radnica. Už z diaľky uvidíte majestátnu katedrálu Petra a Pavla, ktorá dominuje Katedrálnemu námestiu spoločne s Novou radnicou.

Najväčšou perlou historického mesta je však bezpochyby Piastovský hrad s dvoma románsko-gotickými vežami. Pri prehliadke hradu vyšplhajte na vežu sv. Petra, z ktorej sa vám naskytne výhľad na mesto z úplne novej perspektívy.

Zaujímavé zážitky sľubuje aj okolie Lehnice, v ktorom môžete navštíviť aj ďalšie poľské mestá, napríklad Złotoryja s múzeum ťažby zlata alebo mesto Vroclav, ktoré sa rozprestiera necelú hodinku jazdy od Lehnice. Pokiaľ budete chcieť vyraziť do prírody, zamierte do neďalekého Prírodného parku Chełmy alebo objavte krásnu krajinu Kladskej kotliny.