Dovolenka v meste Eger (Jáger)

Navštívte obľúbené termály Eger. Blahodárne účinky liečivých prameňov si môžete užívať v termálnych kúpeľoch, kde nájdete 6 bazénov a mnoho dalších atrakcií pre deti a dospelých. Po relaxácii potom iste oceníte maďarské špeciality či lahodné víno.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V Egeri som strávila krásny pobyt, a to aj napriek daždivému počasiu. Vďaka polohe Park Hotela Minaret *** boli všetky atrakcie vzdialené len pár minút chôdze. Navyše som z komfortnej izby mala nádherný výhľad! Chutné raňajky mi dodali energiu na zvyšok dňa, po výletoch som sa zase tešila na večeru. Najviac ma očarili miestne Turecké kúpele, kuchyňa a víno. Eger aj Hotel Minaret sú perfektnou voľbou, pokiaľ sa chcete ponoriť do lokálnych chutí a histórie.”

Fanni Soós
Fanni Soós
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Eger (alebo po slovensky aj Jáger) je nielen známym maďarským kúpeľným mestom, ale aj mestom s mnohými historickými pamiatkami a možnosťami kultúrneho vyžitia. Dopoludnia si tak môžete užiť leňošenie v bazénoch s minerálnou vodou, popoludní zasa vyraziť na výlet a spoznať miestne krásy.

Ako si užiť pobyt v Egeri na plno?

Nemá cenu tvrdiť opak, do Jágru väčšina návštevníkov jazdí predovšetkým kvôli termálnym kúpeľom. Tie patria medzi najkrajšie v Maďarsku a boli založené už v roku 1932. Na 5 hektároch sa tu rozprestiera 13 bazénov - liečebných, detských, zábavných a nechýba ani plavecký. A čo minerálna voda? Radónová a sírová liečivá voda má blahodarné účinky a nájdete ju tu hneď v niekoľkých bazénoch.

Keď práve nebudete leňošiť v kúpeľoch, vydajte sa na prechádzku do centra Egeru. Nájdete tu krásnu baziliku s druhým najväčším chrámom v krajine, turecký Minaret a tiež hrad s úchvatným výhľadom na mesto i okolie. Navštíviť môžete múzeum Beatles či to astronomické múzeum. A nezabudnite ani na ochutnávku maďarskej kuchyne!

Ak si chcete pobyt užiť ešte viac, vyberte si ubytovanie s vlastným wellness centrom, budete si tak môcť dopriať bazén, vírivku alebo saunu kedykoľvek sa vám zachce.