Pobyty v Moravskom krase

Objavte jedinečnú oblasť okolo priepasti Macocha. V Moravskom krase budete obdivovať jedinečné prírodné úkazy. Preskúmate tajomné jaskyne, oddýchnete si v čistej prírode a vydáte sa na dlhé túry krajinou. Vyberte si pobyt v Moravskom krase a užite si dovolenku v blízkosti prírodných krás.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Spoznajte jedinečnú krajinu najvýznamnejšej krasovej oblasti v Českej republike. Príroda Moravského krasu sa vyznačuje kaňonmi, závrtmi, údoliami a jaskyňami, ktoré vyčarovala voda vo vápencovom podloží. Ak sa vyberiete na dovolenku do Moravského krasu, už teraz sa môžete tešiť na množstvo atraktívnych turistických cieľov, ktoré nikde inde neuvidíte.

Pobyt v Moravskom krase - nádherné jaskyne, najhlbšia priepasť a nespočetné množstvo výletných cieľov

V Moravskom krase bolo objavených neuveriteľných 1 600 jaskýň. Nahliadnuť môžete len do piatich z nich, ale aj tak si môžete vychutnať úchvatné výhľady. K najnavštevovanejším patria Punkevné jaskyne v Pustom žlebe. Prehliadka mohutného jaskynného komplexu s fascinujúcou kvapľovou výzdobou vás zavedie na dno priepasti Macocha. Ocitnete sa v hĺbke 138,5 metra, čo je najväčšia priepasť svojho druhu v strednej Európe. Prehliadku spestrí plavba loďou po rieke Punkva.

Za návštevu stoja aj ďalšie nádherné jaskynné systémy. Navštívte napríklad Kateřinskú jaskyňu s najväčšou podzemnou chodbou v Moravskom krase, kde na vás čaká unikátny stalaktitový útvar Čarodejnica opretá o palicu. Bohatou kvapľovou výzdobou budete nadšení aj v Jaskyni Balcarka alebo v Sloupsko-šošůvských jaskyniach. Zaujímavá história sa viaže k poslednej sprístupnenej jaskyni - Výpustku.

Nielen jaskyne vás zaujmú v Moravskom krase. Ak túžite po nových informáciách, vyberte sa na výlet po náučných chodníkoch, napríklad po Jedovnických rybníkoch alebo Josefovskom údolí. Vychutnať si však môžete aj neprírodné zaujímavosti. Zaujmú vás modrotlačiarenské dielne v Olešnici, zámok Kunštát alebo Lysice a v neposlednom rade pútnické kostoly a rozhľadne.