Pobyt v Beskydách

Nedotknutá krajina plná hlbokých údolí, sviežich riek a nádherných výhľadov. To sú Těšínske Beskydy, región nachádzajúci sa na severovýchode Moravy a Slezska. Táto nádherná prírodná lokalita poteší každého, kto sa chce na dovolenke vyhnúť davom turistov. Vyberte si pobyt v Těšínskych Beskydách a užite si blízkosť čistej prírody a množstvo zaujímavých zákutí.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Těšínske alebo Slezske Beskydy sa nachádzajú vo východnom cípe Českej republiky, priamo na hraniciach s Poľskom a Slovenskom. Táto jedinečná oáza pokoja poteší všetkých milovníkov prírody, ktorí sa chcú na dovolenke vyhnúť davom ľudí. Hoci sa toto pohorie niekedy stráca v tieni populárnejších Moravskoslezskych Beskýd, rozhodne má čo ponúknuť. Od jari do zimy.

Nechajte sa zlákať nedotknutou prírodou Těšínskych Beskýd

Veľkou výhodou Těšínskych Beskýd je rozmanitosť regiónu, vďaka ktorej si tu nájdu svoje miesto turisti, cyklisti, lyžiari aj tí, ktorí hľadajú miesto na oddych pri vode. Či už hľadáte aktívnu dovolenku alebo oddych, nedotknutá príroda najvýchodnejšieho českého regiónu splní vaše očakávania krásnej dovolenky.

Nekonečné lúky s horskými kvetmi, hlboké lesy a neprekonateľné výhľady. To všetko na vás čaká na výlete po Těšínsku. Ak k tomu pridáte turistické atrakcie, ako sú rozhľadne alebo horské chaty s občerstvením, k dokonalosti vám veľa nechýba.

Dostaňte sa napríklad na najvyšší bod - Velkú Čantoryju s rozhľadňou, z ktorej za priaznivých podmienok uvidíte až na Tatry. Deti aj dospelých poteší Rytiersky náučný chodník, ktorý vedie okolo Velkej Čantoryje a pripomína dávnu legendu o spiacom vojsku v útrobách hory. Ďalším geograficky zaujímavým miestom je Trojmedzie na Hrčave, kde sa stretávajú hranice Slovenska, Českej republiky a Poľska.

Zažite jedinečnú históriu a folklórne slávnosti

Jedinečná príroda nie je všetko, čo tento svojrázny región ponúka. Veľkým zážitkom sú aj miestne folklórne podujatia, ktoré pripomínajú ľudové tradície a oslavujú život.

Nájdete tu aj atraktívne mestá a dediny, ktoré ukrývajú množstvo historických pamiatok. Navštívte najvýchodnejšie české mesto Jablunkov** s malebným historickým námestím a renesančným kostolom.

Po Těšínskych Beskydách sú roztrúsené romantické drevené kostolíky, ktoré dotvárajú autentickú atmosféru krajiny. Medzi najvýznamnejšie z nich patrí kostol v Gute, kostol v Bystřici alebo kostol svätého Cyrila a Metoda v malebnej obci Hrčava.