Dovolenka na Makarskej riviére

Makarskú riviéru tvorí krásny, takmer 60 km dlhý pobrežný pás. Hlavným centrom je mesto Makarská s dlhou promenádou s barmi, kaviarňami a obchodíkmi. Dokonalú letnú dovolenku si užijete aj v mnohých ďalších príjemných letoviskách ako Brela, Baška Voda, Tučepi, Podgora, Živogošće, Drvenik či Zaostrog. Nájdete tu luxusné hotely, komfortné apartmány, no aj opäť obľúbené kempy . Prekrásne kamienkové a piesočnato-kamienkové pláže sú lemované hájmi píniových borovíc. Kamienková pláž Punta Rata v letovisku Brela sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch najkrajších pláží celého sveta. Za krásami stredomorskej prírody sa môžete vydať do Prírodného parku Biokovo s najvyšším chorvátskym vrcholom Sv. Jure, či na ostrovy Hvar či Brač.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Makarská riviéra je jednou z najkrajších a najžiadanejších turistických destinácií v Chorvátsku. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora medzi mestami Split a Dubrovník. Táto oblasť je známa svojimi nádhernými plážami, azúrovým morom, malebnými mestami a pôvabnými prírodnými scenériami.

Čo môžete vidieť a zažiť na dovolenke na Makarskej riviére?

Historické jadro mesta Makarská, ktoré je považované za perlu riviéry, je plné úzkych kamenných uličiek, trhov, kaviarní a reštaurácií. Tunajšie pláže sú piesočné či kamienkové, s azúrovo modrým morom a okolitými horami v pozadí, čo vytvára malebnú kulisu pre relaxáciu a slnenie. Tu sa naozaj oplatí si zaobstarať ubytovanie blízko pláže aj blízko centra.

Ďalšími obľúbenými letoviskami na Makarskej riviére sú Tučepi, Brela, Baška Voda a Podgora. Tieto letoviská ponúkajú krásne pláže, moderné hotely, apartmány a ďalšie rekreačné zariadenia. Návštevníci sa môžu tešiť na slnečné dni strávené pri mori, vodné športy, či na pešie túry v okolitej prírode.

Makarská riviéra je tiež známa svojou bohatou gastronómiou. Návštevníci si môžu vychutnať čerstvé morské plody, grilované ryby, miestne špeciality, ako je napr. pašticada (tradičné chorvátske jedlo) a známe vína. Veľa reštaurácií ponúka autentickú chorvátsku kuchyňu a príjemné vonkajšie posedenie s výhľadom na more.

Makarská riviéra je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu slnečných pláží a prírodných krás. Návštevníci sa tu môžu tešiť na zábavu, oddych a dobrodružstvo v nádhernom prostredí Stredozemného pobrežia.

Pozrite sa na pobyty aj v ďalších oblastiach Chorvátska ako je Stredná Dalmácia, Istria alebo Kvarnerský záliv.