Dovolenka na severnej Morave

Objavte historickú Olomouc, Ostravu alebo Šumperk, navštívte hrad Bouzov a vyrazte zdolať Jeseníky - skrátka si užite dovolenku na severnej Morave, kde vás čakajú aktívnej i relaxačné pobyty.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Garni Kolštejn musím len vychváliť - personál bol pozorný a vždy nápomocný, izba bola krásne upravená a na jedle v reštaurácii sme si pochutili tak, ako už dávno nie. Oddych v parádnom wellness centre s niekoľkými druhmi sáun nám skvele padol - nabudúce si určite doprajeme aj saunové rituály. Výhodou hotela je jeho skvelá poloha v centre obce Branná, takže je ideálnym východiskovým bodom na turistické trasy v okolí.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Severná Morava vás nadchne pestrosťou typov svojej krajiny aj pamiatok. Za hlbokými lesmi a kopcami sa vyberte do Beskýd alebo rovnako očarujúcich Jeseníkov, svojimi industriálnymi pamiatkami viažucimi sa k banskému charakteru mesta zas zamierte do Ostravy. Dovolenku vám spríjemnia desiatky možností turistiky a v zime aj lyžovania, ktoré môžete kombinovať s relaxom vo wellness alebo v kúpeľoch. S výberom perfektného pobytu, ktorý vám toto všetko umožní, vám radi pomôžeme.

Ako si vybrať pobyt na severnej Morave?

Pobyt v severnej Morave si vďaka nespočtu možností turistiky, turistických atakcií a v zime aj lyžiarskym strediskám užije skutočne každý. Páčiť sa vám tu bude na rodinnej dovolenke s deťmi, ale aj vtedy, ak patríte medzi skutočných milovníkov pohodlia a luxusu. Zárukou kvalitného ubytovania je tiež naše označenie „Osobne overené“ Travelkingom.

Na severnú Moravu sa môžete vydať aj vtedy, ak túžitu po oddychu v kúpeľoch. Nachádzajú sa tu totiž slávne Priessnitzove kúpele zamerané na liečbu srdcovo-cievneho systému a dýchacích ciest. Dopriať si tu môžete obľúbené procedúry alebo masáže.

Mnohé tunajšie hotely a penzióny sa pýšia vlastným wellness centrom, kde budete mať vstup v cene. Nechýba v nich bazén, relaxovať ale budete môcť aj vo vírivke či v saune. Špecialitou niektorých ubytovacích zariadení sú tiež pivné kúpele, kde je zabezpečená konzumácia piva.

Kam sa vybrať na výlet na severnej Morave?

Všetky svoje prírodné krásy vám počas turistiky s radosťou ukážu miestne chránené oblasti. V CHKO Beskydy na vás čaká zdolanie Lysej hory (1 324 m n. m.) a objavovanie pamiatok hory Radhošť. Nad CHKO Jeseníky sa zas týči vrch Praděd (1 491 m n. m.) či známa Karlova Studánka.

Svojou malebnosťou vás očarí mesto Štramberk s dominantou v podobe veže Štramberská trúba. Ochutnať tu musíte miestnu špecialitu - sladké štramberské uši z perníka.

Mestu Olomouc kraľuje barokový stĺp Najsvätejšej Trojice na Hornom námestí, ktorý je od roku 2001 zapísaný medzi pamiatky UNESCO. Za prehliadku tu stojí tiež hrad, radnica s orlojom či zoologická záhrada.

Tretie najväčšie mesto v Česku, Ostrava, je spájaná hlavne s banskou činnosťou. Vďaka nej si v meste môžete prezrieť najrôznejšie technické pamiatky, areál Dolných Vítkovíc, banské múzeom Landek Park či haldu Ema, z ktorej si vychutnáte fascinujúce výhľady do okolia.