Dovolenka v Chorvátsku

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších lokalít slovenských turistov. A oprávnene - kamienkové pláže v tieni vysokých borovíc, čisté more a servis obľúbených letovísk Makarská alebo Vodice sú ideálnym mixom pre dovolenku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Rezort Crvena Luka sa nachádza mimo mesta a patrí k nemu snáď najkrajšia pláž v celom Chorvátsku. Priestranné izby ponúkajú komfortné ubytovanie. Bufetová polpenzia je plná dobrôt a nadchne každého milovníka stredomorskej kuchyne. Odpočívať môžete aj v modernom wellness s vyhrievaným bazénom a dvomi saunami. Dokonalé zázemie tu nájdu rodiny s deťmi - je tu niekoľko ihrísk, parádna herňa a animácie. V okolí je množstvo prírodných i kultúrnych krás od Vranského jazera cez historický Zadar po pohorie Velebit.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli La Luna **** úplne prekonal moje očakávania v tom najlepšom zmysle. Hotel sa nachádza v najzelenšej časti ostrova Pag a všetky jeho priestory sú skvele udržiavané a dokonale čisté. V izbe s balkónom a výhľadom na more sme sa cítili ako doma a nič nám nechýbalo. Stravovanie vo forme all inclusive nemalo chybu - od rána do večera bol k dispozícii dostatok vynikajúceho jedla i pitia vrátane alkoholu. Hotel má krásnu pláž s ležadlami aj veľký vonkajší bazén, v dochádzkové vzdialenosti je navyše niekoľko pekných prírodných pláží. Miestom ako stvoreným na odpočinok je wellness so saunovým svetom, bazénom a vírivkou. Ostrov Pag je navyše miestom plným atraktívnych výletných cieľov, takže sa tam veľmi rada vraciam. Nabudúce pokojne znova do tohto hotela!”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím


Chorvátsko je veľká krajina a vybrať si to pravé miesto na letnú dovolenku nie je len tak. Môžeme vás uistiť, že hotely v našej ponuke sú overené a nachádzajú sa v obľúbených turistických letoviskách. Tých je totiž v Chorvátsku veľa!

Na dovolenku do Istrie nemusíte cestovať ďaleko, ide o polostrov v severnej časti Chorvátska. K najobľúbenejším miestam tu patrí Umag, Novigrad, Rovinj alebo okolie historického mesta Pula. Chorvátske ostrovy vás prekvapia svojou rozmanitosťou, navštívte Krk, Pag, Rab alebo Brač a užite si tunajšiu divokú prírodu v kombinácii s relaxáciou na pláži.

Ďalšou oblasťou plnou krásnych miest na pobyt je Dalmácia, ktorá zaberá prakticky celú južnú polovicu krajiny. K hlavným letoviskám Dalmácie patrí Split, Makarská, Zadar, Šibenik a Dubrovník, najväčšie dalmácke mesto. Pobrežie Jadranského mora ponúka príjemnú klímu, nádherné pláže i množstvo zaujímavostí a pamiatok.

Rodinná i luxusná dovolenka v Chorvátsku

Rozhodovať sa môžete ideálne aj podľa toho, ako si prajete dovolenku v Chorvátsku stráviť. V ponuke nájdete pokojné hotely a vily blízko mora ideálne pre rodiny s deťmi. Všetci sa už iste tešíte na kúpanie v mori, ale vždy je príjemné mať niečo v zálohe a na dovolenke sa trochu rozmaznávať. Bazén na hoteli je preto už skôr samozrejmosťou než výnimkou.

Máme tu ale i ponuky pre milovníkov luxusu a špičkových rezortov. Dopriať si môžete all inclusive dovolenku, animačné programy pre deti alebo spestrenie v podobe tematického večera s tradičnou hudbou a tancom. Niektoré hotely majú aj súkromnú pláž, takže sa nemusíte ráno ponáhľať, aby ste si obsadili dobré miesto pri vode. Máme pre vás ale aj wellness pobyty v Chorvátsku.

Kam na výlet v Chorvátsku

Počas týždňa leňošenia, opaľovania a kúpania sa hodí vyraziť aspoň párkrát na výlet a spoznať tie najkrajšie miesta v Chorvátsku. O niektorých ste už určite počuli. Vydajte sa napríklad do Národného parku Plitvické jazerá, ktorý je najväčším a najnavštevovanejším v krajine. Úchvatná sústava jazier a vodopádov sa nachádza blízko letovísk Karlobag či Zadar, dobrá dostupnosť sem je aj zo Splitu či Crikvenice.

Národný park Krka prekvapivo nenájdete na ostrove Krk, ale na pevnine blízko mesta Šibenik. Vodopády rieky Krky tu celoročne tvoria nádherné divadlo. V Istrii nezabudnite navštíviť Amfiteáter Pula, niekdajšie bojisko rímskych gladiátorov, a za nedotknutou prírodou plnou skál a vodopádov sa vyberte do Národného parku Paklenica.