Dovolenka na južnej Morave

Južná Morava vás uchváti svojou malebnou prírodou, levanduľovými poliami a výborným vínom na každom rohu. Rozmanitosť tejto pôvabnej oblasti očarí každého, kto sa tu rozhodne stráviť dovolenku. Každé miesto je trochu iné, každá časť ukrýva iné dobrodružstvá. Tradičné české chaty a chalupy na južnej Morave vám poskytnú všetko, čo na perfektný pobyt potrebujete. Tešiť sa môžete na absolútne súkromie aj vlastný wellness. Tak vyrazte trebárs aj hneď a doprajte si odpočinok, ktorý si zaslúžite.
Načítavam ponuky...

celkom 347 ponúk


Kraj vínnych pivníc, preslnených viníc, levandule a milých ľudí. Na dovolenke na južnej Morave sa budete cítiť ako v rozprávke. Vzrušujúce zážitky číhajú na každom rohu, či už sa chcete venovať športom, nenáročným prechádzkam alebo len relaxovať s pohárom vína a tými najbližšími priateľmi.

Prečo vyraziť na chatu na južnú Moravu?

Južná Morava sa bezpochyby radí medzi najkrajšie české regióny. Oblasti ako Pálava, Moravský kras, Podyjí alebo Slovácko sú synonymami pre jedinečnú prírodu plnú nádherných výhľadov na rozľahlú krajinu. Ak sa ubytujete v prírode, môžete počítať s tým, že sa vyhnete davom turistov a doprajete si ničím nerušený odpočinok.

Len ťažko by ste hľadali lepšiu lokalitu na trávenie letných dní. Južná Morava je vďaka svojej bohatej kultúre, živému folklóru aj prírodnému kúpaniu tým pravým miestom na letné radovánky s celou rodinou alebo s priateľmi. Nemusíte ale len leňošiť, vydať sa môžete aj za turistikou. Za návštevu stojí jaskyňa Balcarka, priepasť Macocha alebo napríklad na Svatý kopeček v Mikulove.

Popri nádhernej prírode je však región južnej Moravy výnimočný aj svojou históriou a kultúrou. Môžete tu tak naplniť aj svoju túžbu po poznaní. Lednicko-Valtický areál zo Zoznamu UNESCO, mesto Brno a jeho podzemie, Znojmo so svojím hradom alebo preslávený skanzen v obci Strážnice – tieto a mnoho ďalších turistických cieľov skvele okorení vašou dovolenku.

Veľa zábavy si užijete tiež, ak vyrazíte po tunajších cykloturistických trasách, na ktorých sa môžete kochať pôvabnou krajinou rozžiarenou slnečnými lúčmi.

Ani o wellness pobyty nie je na južnej Morave núdza. So svojou drahou polovičkou si tu užijete romantický pobyt plný intímnych momentov. Súkromná vírivka alebo sauna vám zaistí maximálne pohodlie a vy sa tak môžete venovať odpočinku v jednom z najkrajších prostredí.