Dovolenka na horách

Neviete si predstaviť nič lepšie, ako zdolávať horské hrebene a kochať sa výhľadom, ktorý stojí za všetku tú drinu? Potom ste tu správne. Za dokonalou dovolenkou v horách nemusíte ísť do Álp, slovenské a české pohoria majú rozhodne čo ponúknuť, od nádherných výhľadov po dobre upravené a značené trasy alebo zjazdovky. Skrátka všade dobre, doma najlepšie.
Načítavam ponuky...

celkom 367 ponúk


Horské oblasti sú skvelou destináciou na letnú aj zimnú dovolenku. S rodinou si tu tak užijete perfektné chvíle po celý rok. Útulné horské ubytovanie vám poskytne všetko, čo potrebujete na to, aby ste mohli cez deň zdolávať vrcholky. Večer na vás čaká komfortné zázemie, kde naberiete sily na ďalší deň na kopci.

Kam na chate v horách?

Chaty a chalupy na horách sú veľmi vyhľadávaným pobytom v zimných mesiacoch. Až napadne snehová pokrývka môžete si so svojimi blízkymi užiť skvelé momenty na zjazdovke alebo vyskúšať bežkárske trasy. Chaty pri vleku vám prídu vhod, nech už sa chystáte venovať akémukoľvek zimnému športu. Po návrate môžete rozmrznúť v saune alebo pri krbe.

Aj v lete však nedá veľa cestovateľov na horské ubytovanie dopustiť. Aj vo vyšších teplotách sa môžete v horách venovať aktívnemu odpočinku, vyraziť za turistikou alebo si strihnúť poriadnu vysokohorskú cyklotúru. Odmenou vám budú neprekonateľné výhľady na kopcovitú krajinu. A ideálna rodinná dovolenka je na svete.

Veľa zážitkov si z dovolenky na horách priveziete aj vtedy, ak sa ubytujete pri vode. Nie je nad to sa v parných dňoch ochladiť na prírodnom kúpalisku. V zime zase môžete využiť vnútorný bazén s termálnou vodou.