Dovolenka v Hajdúszoboszló

Navštívte slávne liečebné kúpele, ktoré sa vďaka množstvu a kvalite poskytovaných služieb stali národným liečivým strediskom. Tunajšia termálna voda je vhodná na odpočinok aj liečenie mnohých ťažkostí. Príďte si do Hajdúszoboszló odpočinúť aj vy.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hneď pri príchode sa nám venoval pán recepčný, ktorý bol veľmi milý a vtipný. Izba bola klimatizovaná, dostatočne veľká a ideálna pre rodinu s deťmi. Bufetové raňajky a večere ponúkajú dostatočne široký výber jedál. Nám najviac zachutili miestne koláče. K hotelu patrí wellness centrum s vnútornou a vonkajšou časťou. Večer sme si spestrili hrou bowlingu, čo nás veľmi bavilo. Navštívili sme termálne kúpele Hajdúszoboszló, ktoré boli úžasné, a tak sme v nich strávili celý deň.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Maďarské mesto Hajdúszoboszló je známe vďaka svojim mimoriadne obľúbeným kúpeľom, ktoré sú najrozsiahlejšie nielen v Maďarsku, ale dokonca v celej Európe. Oddych v termálnej vode si tak vychutnáte na úctyhodnej ploche veľkej až 30 ha, kde nechýba aquapark ani pláž. Aké lákadlá vás ešte v Hajdúszoboszló čakajú?

Najväčšie termálne kúpele v Európe máme zo Slovenska na dosah ruky

Bazén v jaskyni, vonkajšie bazény, rímsky bazén, šmýkačky, oddychová miestnosť pre deti, vírivka, pláž… to je len časť vybavenia v kúpeľoch Hajdúszoboszló. Vo väčšine bazénoch na vás bude vplývať voda využívaná na liečbu pohybového ústrojenstva, dýchacieho systému, gynekologických a kožných chorôb, a tiež pri problémoch so zažívaním. Aby ste pôžitok z relaxu v miestnej vode pociťovali čo najčastejšie, zvoľte si ubytovanie prepojené s kúpeľmi, vďaka čomu môžete z izby vyraziť za termálmi rovno v župane. O poriadnu relaxáciu sa postarajú tiež procedúry a wellness centrum, ktoré si môžete dopriať ako vo vašom ubytovaní, tak v samotných kúpeľoch.

Okrem kúpeľov a aquaparku si v meste Hajdúszoboszló užijete tež návštevu múzea Bocskai Istvána alebo posedenie v jednej zo známych reštaurácií zvaných csárda (čárda), kde môžete ochutnať tradičné pálivé špeciality, miestne vína a pálenky. Nieraz v nich môžete naraziť tiež na večery so živou hudbou. Za pamiatkami sa vydajte aj do susedného mesta Debrecín vzdialeného len 21 km. Aj tu sa nachádzajú termálne kúpele Kerekestelep a aquapark Aquaticum. Za návštevu stojí tiež najväčší chrám v Maďarsku alebo najväčší veterný mlyn v strednej Európe.