Dovolenka vo Veľkej Fatre

Zažite vzrušujúce dobrodružstvo v divokej prírode Veľkej Fatry. Zvlnená krajina typická dlhými dolinami a trávnatými hrebeňmi prináša množstvo možností na turistiku všetkým milovníkom hôr. Aktívnu dovolenku môžete spojiť aj s relaxom v obľúbených Turčianskych Tepliciach ležiacich na úpätí tohto krásneho pohoria. Vyberte si z našej širokej ponuky rôznorodých pobytov na Veľkej Fatre a doprajte si dovolenku ušitú na mieru vašim potrebám.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Slovenské pohorie Veľká Fatra vám ponúkne skvelé príležitosti na turistiku v akomkoľvek ročnom období. Oproti Malej Fatre alebo Tatrám je tento kraj medzi turistami trošku zabudnutý, a tak sa sem môžete tešiť na pokojné prechádzky ďaleko od davov turistov.

Tiahle hrebene a malebné údolia Veľkej Fatry očaria nejedného milovníka prírody

Príroda je tu jedným slovom nádherná. Vďaka tiahnucim sa hrebeňom a hlbokým údoliam si na svojich horských túrach užijete neprekonateľné výhľady. Nad zelenými dolinami sa týčia buď trávne kopce, alebo mohutné skalné vrcholy. Nechýba ani množstvo zaujímavých prírodných úkazov, ako sú vodopády či krasové jaskyne.

Každého horala poteší množstvo značených turistických trás, ktoré vás zavedú až na samotné vrcholy. Najvyššou horou Veľkej Fatry je Ostredok (1 596 m n. m.), ktorého prechod patrí k obľúbeným cieľom najmä kvôli fascinujúcemu výhľadu na Malú a Veľkú Fatru, Západné a Nízke Tatry alebo Chočské vrchy. V južnej časti pohoria sa zase môžete pokochať Harmaneckou jaskyňou, ktorá sa chváli nádhernou, žiarivo bielou kvapľovou výzdobou.

V zime zase oceníte perfektné podmienky na lyžovanie, napríklad v lyžiarskych strediskách Donovaly, Jasenská dolina alebo Malinô Brdô.

Oblasť pohoria Veľká Fatra vás obohatí aj kultúrne. Nielen milovníci histórie môžu zavítať na Blatnický hrad, ktorý sa vypína na strmom vrchole Plešovice. Po stopách minulosti sa môžete vydať aj na Sučiansky hrad alebo hrad Sklabiňa. Vynechať by ste nemali ani UNESCO pamiatku Vlkolínec. Rozprávkový relax si užijete na úpätí pohoria v Turčianskych Tepliciach.