Dovolenka v Krkonošiach

Slnko vychádza a najvyššie české vrcholy sa majestátne týčia nad známymi horskými strediskami. Vy si užívate skvelé ubytovanie v Krkonošiach s polpenziou a premýšľate, či dnešný deň bude patriť turistike, lyžovaniu alebo relaxácii vo wellness.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pension Relax je ideálnym ubytovaním počas návštevy Krkonôš. Cítili sme sa tu veľmi dobre. Izba bola pohodlne zariadená a čistá, strava vynikajúca a personál veľmi milý. Navyše je tu možnosť relaxácie vo forme privátneho wellness s vírivkou a saunou, kde sme si po celodennom výlete na Sněžku skvele oddýchli. Stihli sme aj zopár výletov, ale určite odporúčam dlhší pobyt, pretože aktivít je v okolí naozaj veľa.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Krkonoše - to sú hlavne stovky kilometrov značených turistických chodníkov vedúcich nedotknutou prírodou a v zime raj lyžovania, snowboardingu i bežkovania. Aktívnu dovolenku vám tu spestrí návšteva známych horských búd, nespočtu adranalínových parkov a hlavne ochutnávka miestnych špecialít.

Ako si vybrať najlepšie ubytovanie v Krkonošiach?

Či už sa na návštevu najvyšších českých hôr chystáte s rodinou, alebo vo dvojici, vždy je dobré mať počas dovolenky postarané o stravovanie. Ak túžite prežiť pobyt aktívne, určite vám padne vhod posilniť sa každé ráno výdatnými raňajkami. Pri pobyte s polpenziou sa naviac môžete každý deň vracať z výletov priamo k teplej a výdatnej večeri.

Okrem turistiky sa v Krkonošiach môžete oddávať tiež ďalšiemu obľúbenému športu - cyklistike. Vyberte si hotel s možnosťou úschovy bicyklov, alebo priamo s požičaním bicyklov a prebrázdite tunajšie skvele značené cyklotrasy.

V zime sú zase Krkonoše veľmi obľúbené vďaka lyžiarskym strediskám. Perfektne upravené zjazdovky a moderné vleky miestnych stredísk sa dnes už nie raz môžu porovnávať s najlepšími strediskami v Európe. A úpravou, dĺžkou ani krásou sa nedajú zahanbiť ani tunajšie bežkárske trasy vedúce cez podmanivú prírodu.

Po dni strávenom stúpaním na vrcholy hôr, výletmi a lyžovaním nie je nič lepšie, ako si po návrate do hotela skvele oddýchnuť. Najlepšie je preto navštíviť hotelové wellness centrum a oddať sa relaxu vo vírivke, v saune ale pri masáži.

Kam vyraziť na najlepšiu dovolenku v Krkonošiach?

Centrom kultúry a športu je jednoznačne Harrachov. Okrem početných kvalitných ubytovacích zariadení a lyžiarskych stredísk všade navôkol tu nájdete tiež Ski múzeum a Banícke múzeum, bobovú dráhu dlhú až 1 kilometer a tiež mostíky pre skokanov na lyžiach, pri ktorých sa pravidelne usporiadavajú súťaže v skokoch.

Ďalším obľúbeným cieľom turistov je v NP Krkonoše Špindlerův Mlýn. Narazíte tu nielen na výborné reštaurácie a bary, ale tiež známe ski areály, Múzeum Lega aj aquapark.

Ak máte v pláne vystúpiť na najvyššiu českú horu Sněžku (1 603,3 m n. m.), zanierte najprv do Pece pod Sněžkou, odkiaľ vedie na vrchol hory turistická trasa. Na Sněžke si potom vychutnajte panoramatické výhľady na české i poľské hory a pošlite pohľadnicu z najvyššie položenej pobočky Českej pošty.