Dovolenka Komárno

Komárno je romantické historické mestečko, ktoré leží v atraktívnej oblasti pri slovenských hraniciach s Maďarskom. V blízkosti nájdete ako miesta na výlety, tak aj obľúbené termálne kúpalisko Komárno, Komárom a termálne wellness Patince.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Južné Slovensko je ideálnym miestom na dovolenku plnú relaxu v každom ročnom období. V lete sa tu môžete tešiť na odpočívanie v termálnych bazénoch, zatiaľ čo sa vaše deti budú šantiť na toboganoch, v zime sa zas môžete tešiť na relax v termálnych kúpeľoch, kde vás čaká aj vyhriata sauna. Chvíle mimo bazéna vám spríjemní návšteva pamiatok či susedného mesta Komárom.

Komárno - mesto v obklopení termálov

Hlavným lákadlom na letnú dovolenku v Komárne je jednoznačne termálne kúpalisko, kde sa môžete kúpať v 5 vonkajších a 2 vnútorných bazénoch. Deti budú nadšené zo zábavy na toboganoch. Rovnaká ozdravná termálna voda je napustená v relaxačných bazénoch Termálnych kúpeľov Brigetio, ktoré ležia už v susednom maďarskom meste Komárom. Jej blahodarné účinky na kĺby a ženské orgány budete cítiť počas kúpeľa vo vonkajších aj vnútorných bazénoch. Nechýba tu ani saunový svet a vírivka. Odpočinok vo vírivke si môžete dopriať aj priamo vo vašom ubytovaní - stačí si vybrať pobyt so vstupom do wellness centra v rámci balíčka.

V Komárne nebudete mať núdzu ani o pamiatky. Navštíviť tu môžete napríklad pevnostný systém zo 16. storočia, ktorý nebol nikdy dobytý. Milovníci umenia by zas mali zavítať na prehliadku Rímskeho lapidária, kde sú vystavené vzácne sochy či predmety z antického Ríma. Architektúru viacerých krajín Európy si prehliadnite na Nádvorí Európy. Alžbetiným mostom sa za pár krokov dostanete do susedného mesta Komárom, ktoré leží už v Maďarsku.

Chystáte sa do Komárna na víkendový pobyt? Pozrite sa do nášho cestovateľského itinerára zo série Víkendovky a nechajte sa inšpirovať tými najzaujímavejšími tipmi na výlety.