Dovolenka v Nízkych Tatrách

Národný park Nízke Tatry má čo ponúknuť všetkým milovníkom pokoja a krásnej prírody. Vystúpte na Chopok, objavte jaskyne v Demänovskej doline a vyskúšajte moderné ski areály. O vaše pohodlie sa na dovolenke postaráme, stačí si vybrať.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na Chatu Koliesko sa rád vraciam, má nezameniteľnú atmosféru a zaujímavú históriu. Je to rodinná chata, ktorá sa dedí z generácie na generáciu a v minulosti dokonca vyhorela. V zime z nej môžete vyjsť rovno v lyžiarkach a v lete je skvelým východiskovým bodom pre turistiku. Kuchárom je tu samotný pán majiteľ Kšiňan, ktorý varí naozaj skvele. Na Koliesku som ochutnal najlepšie pečené rebrá v živote. Spoločne s personálom vytvára pán majiteľ vrelú rodinnú atmosféru.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Nízke Tatry sú síce menšie, ale medzi turistami sa tešia rovnakej obľube ako Vysoké Tatry. Už ste ich navštívili? Na svoje si tu prídu milovníci turistiky, lyžovania, prírodných krás i kúpania.

Nízke Tatry lákajú turistov, lyžiarov i vyznávačov odpočinku

Chopok síce nie je najvyšším vrcholom, ale rozhodne stojí za výstup. Najvyšším vrcholom je Ďumbier, na ktorý sa tiež vydajte, vedie naň trasa rovno z Chopku. Na výlet sa vyberte aj do jednej z krásnych jaskýň - Demänovskej ľadovej, Stanišovskej či Demänovskej jaskyne slobody. Minúť by ste nemali ani Vrbické pleso.

V zime sú Nízke Tatry plné milovníkov zimných športov. Navštíviť tu môžete hneď niekoľko ski areálov - Opalisko, Jasná, Šachtičky, Žiarce Pavčina Dolina či PARK SNOW Donovaly.

A kam za relaxáciou? Do Aquaparku Gothal Liptovská Osada či na Termálne kúpalisko Sorea. Ak radi leňošíte, odporúčame vyberať z ubytovania s vlastným wellness. Po dni plnom aktivít sa tu ponoríte do horúcej vírivky, bazéna alebo sa zohrejte v saune.

Chcete sa do Nízkych Tatier vybrať na víkendový pobyt? Pozrite sa do nášho cestovateľského itinerára a nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na výlet.