Dovolenka na ostrove Pag

Chorvátsky ostrov Pag sľubuje úžasnú dovolenku pri priezračnej morskej hladine. Vydajte sa sem za kúpaním, prímorskými špecialitami aj historickými pamiatkami. Jedinečná je tiež miestna príroda, ktorá vám poskytne mnoho príležitostí na aktívne trávenie voľného času. Jedine na ostrove Pag sa môžete pozrieť na odvrátenú stranu mesiaca a hneď potom si dopriať drink na preslávenej pláži Zrće. Vyberte si jeden z pobytov na ostrove Pag a tešte sa na slnečnú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Pagus **** bol báječný od začiatku do konca. Relaxovali sme vo vnútornom i vonkajšom bazéne, vo vírivke aj priamo v mori, ku ktorému je to pár krokov. V priestrannej izbe s veľkým balkónom s výhľadom na more som sa cítila skvele a krásne som si v nej oddýchla. Jedlo vo forme all inclusive nemalo chybu, z bohatej ponuky skvele pripravených jedál si vyberie každý. Súčasťou sú alko aj nealko nápoje. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou skutočne výnimočnou časťou Chorvátska, kam sa rada vrátim.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Piesočné pláže, čisté azúrové more a bohatá história. Niet divu, že preslnený ostrov Pag patrí medzi najobľúbenejšie destinácie v Chorvátsku. Nádherná príroda tohto členitého ostrova vás očarí, rovnako ako romantické turistické strediská s historickými pamiatkami. Typickú prímorskú atmosféru dokresľuje výnimočne bohatý nočný život, ktorý sem láka návštevníkov zo široko ďaleka. Ostrov Pag jednoducho prekypuje životom.

Ostrov Pag – preslávená destinácia báječného kúpania i nočnej zábavy

Ostrov Pag je ideálnou destináciou pre bezstarostnú letnú dovolenku. Nachádza sa na pomedzí Kvarnerského zálivu a Severnej Dalmácie. Jeho poloha aj most, ktorý ho spája s pevninou, z neho robí skvele dostupnú destináciu pre slovenských návštevníkov.

Na ostrove si užijete rozprávkové kúpanie v čistom mori, pozdĺž ktorého sa tiahnu kamienkové aj piesočnaté pláže. Najvyhľadávanejšou plážou ostrova je pláž Zrće, ktorá sa v noci stáva centrom bujarej nočnej zábavy. Obľúbené sú aj pláže Caska alebo Čista plaža. Nájdete tu však aj pokojnejšie miesta na oddych pri vode a ukryté lagúny.

Pobyt na ostrove Pag vám prinesie pestré možnosti na trávenie dovolenkových dní. Okrem kúpania a opaľovania sa vám ponúka aj jedinečná možnosť preskúmať so šnorchlom fascinujúci podmorský svet, vyraziť na výlet loďou alebo ochutnať ikonický Pažský syr, ktorý má na konte niekoľko medzinárodných ocenení.

Aktívnych návštevníkov nadchne exotická krajina ostrova, ktorá sa právom prirovnáva k povrchu Mesiaca. Vydať sa môžete na chodník nazvaný Druhá strana Mesiaca, ktorý vedie cez pustú a kamenistú krajinou. Trúfnuť si môžete aj na najvyšší vrchol ostrova Sveti Vid, ktorý sa týči v nadmorskej výške 349 metrov. Krásnym prírodným úkazom sú tiež storočné olivovníky pri dedine Lun.

Tešiť sa môžete aj na historické a kultúrne pamiatky. Centrom ostrova je malebné mesto Pag, kde nájdete hneď niekoľko dochovaných kostolov a bazilík.