Pobyt v poľských Krkonošiach

Krkonoše patria k turistami obľúbeným lokalitám. Ak už ale ich českú stranu dôverne poznáte, naštívte tú poľskú! Nekonečné možnosti pešej i cykloturistiky uspokoja zdatných športovcov aj každého, kto túži po pokojnej prechádzke nádhernou prírodou. Tak nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Krkonoše lákajú každoročne tisíce turistov na viac ako 120 km značených turistických chodníkov a cyklotrás, zaujímavé prírodné úkazy aj na čulé horské mestečká. Ak už ste na najvyššiu českú horu Sněžku (o ktorú sa Česko delí s Poľskom) vyšľapali z českej strany, objavte jej krásy aj z tej poľskej. Uvidíte, že krása tunajšej krajiny vás nenechá chladnými.

Objavte Krkonoše aj z poľskej strany

Za Krkonošami sa vydajte na juh Poľska, kde národný park prechádza hranicou aj do Českej republiky. Pre miestnu prírodu sú príznačné ľadovcové jazerá, vodopády a tiež žulové skaly fantastických tvarov, ktoré inšpirovali aj ich názvy, napríklad Pútnici (Pielgrzymy), Poludný kameň (Słonecznik), Tvarožník (Twarożnik) a Svinské kamene (Trzy Świnki). Na návštevu sa potom vyberte do mesta Sklárska Poruba, neďaleko ktorého stojí známy drevený kostol Wang dovezený až z Nórska. Nachádzajú sa tu tiež obľúbené termály a aquaparky, medzi ktorými vynikajú hlavne Cieplické termálne kúpele. Odpočinok vo wellness centre si môžete dopriať aj priamo vo vašom hoteli.

V zime sa Krkonoše menia na obľúbený cieľ milovníkov zimných športov. Miestne stopy vedúce krásnou prírodou navštevujú bežkári zo široka-ďaleka a ešte obľúbenejšie sú miestne lyžiarske strediská. Zvoľte ubytovanie blízko zjazdovky a užite si aj lyžovanie či bežkovanie dosýta. Medzi najobľúbenejšie strediská tu patrí Ski Arena Szrenica či Ski & Sun Świeradów Zdrój.