Dovolenka v poľských Orlických horách

Krásna príroda nepozná hranice, a tak si môžete vychutnať jedinečnú krajinu Orlických hôr na poľskej strane. Miestne Bystrické hory sú rajom pre všetkých turistov a cyklistov, ktorí sa radi túlajú nedotknutou prírodou bez davov turistov. Ubytujte sa v poľských Orlických horách a navštívte kúpeľné mestá Duszniki-Zdrój alebo Kudowa Zdrój.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Spa Medical Dwór Elizy *** sme si rodinou veľmi užili. Obrovskou výhodou je poloha hotela - len 19 km od hraníc s Českom, a navyše sa nachádza v krásnom prostredí. Izba s prístelkou poskytovala dostatok priestoru pre troch hostí. Mali sme z nej výhľad do kúpeľného parku, kam sme veľmi radi chodili na prechádzky. Raňajky aj večere podávané v modernej reštaurácii mali formu chutného a bohatého bufetu. Každý z nás si tak pri raňajkách aj večeri doprial podľa vlastnej chuti a všetci sme boli nadmieru spokojní.”

Zuzana Košnerová
Zuzana Košnerová
Zákaznícka podpora

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Doprajte si zaslúžený odpočinok v poľskej kúpeľnej oblasti, ktorú nájdete hneď za hranicami s Českom. Poľské Orlické hory ponúkajú nielen krásnu prírodu, v ktorej je radosť vyrážať na prechádzky aj dlhšie túry, ale aj hneď tri populárne kúpeľné strediská - Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój alebo Polanica Zdrój.

Z relaxom i prírodou do poľských Orlických hôr

Poľské Orlické hory, presnejšie Góry Bystrzyckie, sú obľúbeným cieľom turistov, lyžiarov i kúpeľných elegánov. Tými najväčšími lákadlami sú rozhodne miestne kúpele. V mestečku Kudowa Zdrój nájdete rozsiahly kúpeľný park, útulné cukrárne a klímu priaznivú pre vaše zdravie. Rovnako tak vás očaria aj kúpele Duszniki Zdrój, kde nájdete okrem liečebných stredísk aj originálne Múzeum papiernictva. Posledná zo slávnej kúpeľnej trojice je Polanica-Zdrój. Tešiť sa sem môžete na relax v romantických altánkoch a popíjanie blahodarných prameňov.

Región Bystrických hôr poteší predovšetkým milovníkov prírody. Vyraziť môžete na vrchol Jagodna, ktorý sa v zime mení na raj bežkárov. Navštívte tiež unikátne Bludné skaly alebo horské stredisko Zieleniec, kde si užijete perfektné podmienky na zimné športy.

Z ďalších atraktívnych cieľov stojí za zmienku aj pútnické miesto Wamberice s barokovým areálom, mesto Kladsko, v ktorom sa týči majestátna pevnosť alebo malebná obec Bystrzyca Kłodzka s rozprávkovou záhradou.