Dovolenka v Slovinskom Štajersku

Slovinské Štajersko vás očarí krásnou krajinou, zaujímavými historickými pamiatkami i výbornou gastronómiou. Pestrosť možností, ktoré tento severovýchodný cíp Slovinska ponúka, poteší športovcov, labužníkov aj tých, ktorí hľadajú pohodovú destináciu na oddych. Vyberte si pobyt podľa svojich predstáv a objavte skryté poklady mesta Maribor alebo pohoria Pohorje.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Rimski dvor ****superior bol skutočným balzamom na nervy. Túžite po dokonalom odpočinku od všedných starostí v pokoji prírody? Potom ide o ideálny dovolenkový rezort pre vás. Zlatým klincom hotela sú krásne kúpele inšpirované antickým štýlom, ktorý sa prelína celým interiérom budovy. Z termálnych bazénov a saunového sveta sa nám ani nechcelo odchádzať. Pochutnali sme si na raňajkách a večeriach vo forme bohatých bufetov a oceňujem, že hotel myslí aj na vegetariánov a hostí so stravovacími obmedzeniami. O každého návštevníka je tu skrátka dokonale postarané.”

Eliška Srncová
Eliška Srncová
Senior copywriter
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Thermana Park Laško **** bol jedným slovom fantastický. Hneď po príchode ma očarili otvorené priestory, moderný dizajn a dokonalá čistota. Izba bola priestranná, skvele vybavená a bol v nej pokoj. Vďaka kvalitnému matracu som sa každú noc skvele vyspal. V okolí je množstvo parádnych výletných cieľov, avšak vďaka obrovskému vodnému parku s wellness si pobyt užijete za každého počasia. Hotel je ideálny pre aktívnu aj odpočinkovú dovolenku - relaxovať môžete ako v saunách či vírivkách, tak v krásnej okolitej prírode. Vynikajúca bufetová polpenzia ďaleko prevýšila moje očakávania a výborný personál sa o nás skvele postaral. Pobyt odporúčam zamilovaným párom, rodinám s deťmi aj seniorom - každý si zaiste príde na svoje.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Slovinské Štajersko (slovinsky Štajerska) sa rozprestiera na severovýchode krajiny. Tento preslávený región vyniká krásnou krajinou, tradičnou gastronómiou i historickou hodnotou. Vďaka pestrým možnostiam, ktoré ponúka, si tú vysnívanú dovolenku užijú vášniví turisti, kúpeľní šviháci aj milovníci vína.

V Slovinskom Štajersku sa snúbi príroda s históriou

Slovinsko je vyhľadávanou destináciou milovníkov prírody. Najčastejším cieľom sú Júlske Alpy v Triglavskom národnom parku, aj zvyšné časti krajiny však majú rozhodne čo ponúknuť. V Slovinskom Štajersku sa neďaleko mesta Maribor rozkladá pohorie Pohorje. Hornatá krajina typická rozkvitnutými lúkami a hlbokými lesmi nabáda k pokojným prechádzkam, rovnako ako náročnejším túram. Obľúbeným cieľom je najvyšší vrchol pohoria ⁠Črni vrh.

Prírodu v regióne dopĺňa aj zaujímavá história, za ktorú sa môžete vydať do väčších miest. Navštívte tu druhé najväčšie slovinské mesto Maribor. Toto slnečné kráľovstvo vína ukrýva zaujímavé pamiatky, ako je Mariborský hrad, Hlavné námestie so starou radnicou alebo unikátny Dom starej révy, pred ktorým skromne rastie najstaršia vínna réva na svete.

Atraktívnym cieľom v oblasti Slovinského Štajerska sú aj ďalšie veľké mestá. Napríklad historicky významné mesto Celje sa pýši množstvom zachovaných pamiatok. Kraľuje im gotická hradná pevnosť, ktorá sa vypína na vrcholku nad mestom.

Pripravte sa na kvalitný odpočinok vo vinárskom regióne

Na preslnených pláňach v okolí Mariboru sa dobre darí vínnej réve, a tak tu nájdete hneď dve významné slovinské vinárske oblasti - Dolnú Sávu a údolie rieky Drávy. Ak patríte medzi milovníkov vína, určite s návštevou Slovinského Štajerska neotáľajte. Pohár znamenitého vína si môžete vychutnať v jednej z vinární či reštaurácií alebo napríklad priamo v Vinagových pivniciach v Maribore.

Tešiť sa sem môžete aj na prvotriedny oddych v kúpeľoch. Obľúbené sú napríklad moderné kúpele Termal Maribor s bazénmi s termálnou vodou, vírivkami aj saunou. Vyraziť môžete aj do historického mesta Ptuj, kde sa nachádzajú rímske kúpele s wellness centrom a saunovým svetom. Prospejete tak svojmu zdraviu a dáte aspoň na chvíľu zbohom bežným starostiam.