Dovolenka v Ríme

Všetky cesty vedú do Ríma a tá vaša by mala tiež! Prečo? Dôvodov je mnoho. Známe pamiatky ako Koloseum alebo Fontána di Trevi, spletité uličky lemované vznešenými domami a bujarý život s tou pravou talianskou náladou. Vyberte si svoj pobyt v Ríme a spoznajte Večné mesto na vlastné oči.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Talianske hlavné mesto by nemalo chýbať na zozname žiadneho vášnivého cestovateľa. Či už preferujete relaxačný pobyt alebo radi kráčate po stopách histórie, z Ríma budete tak či tak nadšení. Slávne pamiatky ako Koloseum alebo Fontánu di Trevi by mal za život vidieť každý. Tak prečo čakať? Dovolenka v Taliansku sa blíži!

Dovolenka v Ríme sa vám zapíše do pamäti

Keď do Večného mesta dorazíte, budete určite chcieť čo najskôr objaviť všetky slávne miesta. Historické centrum Ríma nie je nijako zvlášť rozsiahle, a tak si tie najdôležitejšie pamiatky môžete prejsť jednoducho pešo. Nejde pritom len o pamätihodnosti, úzke uličky a romantické zákutia sú ako stvorené na túlavé prechádzky kedykoľvek počas dňa.

S prehliadkou začnite napríklad pri Forum Romana, kde sa prenesiete do staroveku. Pokračujte ďalej cez ulicu Cisárskych námestí až k najväčšiemu lákadlu, rímskemu Koloseu. Flaviánsky amfiteáter sa začal stavať už v roku 72, dodnes sa dochovala asi tretina pôvodnej budovy. Potom, čo sa dostatočne pokocháte krásou dávnej stavby, vydajte sa ku Španielskym schodom a Fontáne di Trevi.

V Ríme sa bude páčiť každému. Páry si v meste básnikov prežijú krásne intímne chvíle, rodiny s deťmi naučia svoje ratolesti niečo nové z dejepisu a spoločne si pochutnajú na tej najlepšej zmrzline. Páčiť sa tu bude aj seniorom, ktorí si spestria všedné dni výletom za poznaním. Pre všetkých bude veľkým potešením talianska kuchyňa, ktorú si môžete dopriať napríklad aj formou polpenzie vo vašom ubytovaní.