Zapožičanie bicyklov

Ak vás láka aktívna dovolenka, určite vás poteší, že so sebou nemusíte voziť bicykle, pretože vám ich v hoteli radi zapožičajú! Spoznajte krásy okolia z cyklistického sedla a prežite svoj pobyt aktívne.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel má profesionálny a ochotný personál a zároveň sa nachádza vo výnimočnej lokalite. Krásny výhľad na hory vás bude sprevádzať po celú dobu pobytu, či už v komfortnej izbe, v reštaurácii alebo vo wellness. Pochváliť musím tiež pokrmy podávané počas polpenzie. Neďaleko leží mestečko Zakopané, ktoré je centrom turistiky na poľskej strane Vysokých Tatier. Pobyt sme si veľmi užili a odporúčame ho najmä počas jesene.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Pensione Mlýn sme si aj napriek nepriazni počasia nadmieru užili a veľmi nás potešila ochota personálu a pohostinnosť miestnych. Oblasť ponúka dokonalý útek z mesta a mnoho rôznorodých atrakcií – od vyhliadok a turistických trás po jedinečné lokálne vinárstvo a unikátne vínne pivnice. Na komfortné ubytovanie a stravu formou polpenzie budeme spomínať dlho a s láskou.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodný tím


Spojte príjemné so zdraviu-prospešným – vydajte sa na dovolenku, kde si lokalitu môžete prejsť na bicykli. Že nemáte vlastný bicykel, alebo sa vám rozhodne nechce so sebou váš bicykel ťahať? V niektorých hoteloch vám ponúka možnosť si bicykle požičať. A ak viete, kam sa vydať za krásnymi rovnými krajinami, nemusíte byť ani vášnivý športovec – budú vás čakať samé pohodové prechádzky po dlhých cyklotrasách bez výrazného prevýšenia.

Výhody dovolenky s bicyklami

Možnosť si v hoteli požičať bicykle a spoznávať okolie zo sedadla vám poskytuje neuveriteľnú flexibilitu a slobodu. Môžete sa ľahko presúvať po rôznych miestach bez obmedzenia cestovných poriadkov alebo dopravných zápch, a navyše často v krásnom prírodnom prostredí. Máte plnú kontrolu nad svojou trasou a môžete sa zastaviť kdekoľvek vás to zaujme. S bicyklom sa často zmestíte aj na úzke cestičky, ktoré pre autá alebo veľké vozidlá nie sú dostupné.

Môžete mať navyše dobrý pocit zo seba samého, a to rovno z dvoch dôvodov: bicykle sú ekologickým spôsobom dopravy, ktorý nespôsobuje žiadnu emisiu škodlivých látok a minimalizuje negatívny dopad na životné prostredie, a zároveň je jazda na bicykli skvelým spôsobom , ako sa dostať do formy a udržiavať si zdravie. Pri cyklovýlete spaľujete kalórie, posilňujete svaly a zlepšujete kondíciu. Je to skvelá aeróbna aktivita, ktorá podporuje zdravie srdca, znižuje riziko srdcových ochorení a zlepšuje celkovú pohodu. Navyše, cyklistika je šetrná ku kĺbom a znižuje riziko zranenia, ktoré sú častejšie pri bežeckom či inom intenzívnom športe.

Kam za nenáročnými cyklotrasami?

Vynikajúca lokalita na cyklovýlety pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí chcú mať pohodovú dovolenku, nie Tour de France, je v Česku južná Morava. Nížinatá krajina, krásne okolie a plno viníc. Pokiaľ teda idete len vo dvojici, môžete si užiť okrem cyklistiky tiež ochutnávku vína.