Pobyt v Liberci

V meste neďaleko Jizerských hôr obdivujú stovky turistov denne honosnú renesančnú radnicu, Valdštejnove domky či architektonicky ocenenú Krajskú vedeckú knižnicu. Povinná je i návšteva vzácnych bielych tigrov v Zoo Liberec, ktorý dali meno miestnemu hokejovému tímu, nevynechajte Ještěd s horským vysielačom a aquapark.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Z pobytu v Hoteli Liberecká Výšina *** sme odchádzali nadšení. Čerstvý vzduch, príroda, zvieratká čo nás každý deň vítali - tomu hovorím naozajstný relax. Z hotela vedie niekoľko peších turistických trás lesom. Jednou z nich sa dostanete priamo do Zoo Liberec. Z okna sme sa pozerali na západ slnka za Ještedom. Nikde okolo nejazdia žiadne autá, pretože k hotelu je jediná príjazdová cesta a potom už len lesy. Kto má rád prírodu, pokoj, zvieratá a turistiku, pre toho je to ideálna voľba.”

Lenka Homolová
Lenka Homolová
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Keď sa povie Liberec, mnohí si vybavia jeho novorenesančnú radnicu, biele tigre z miestnej Zoo alebo neďalekú horu Ještěd s ikonickým vysielačom. V tomto turisticky mimoriadne zaujímavom meste v severných Čechách ale toho môžete zažiť ešte oveľa viac. Stačí sa sem vybrať na dovolenku.

Do Liberca za poznávaním pamiatok, na turistiku i do aquaparku

Či už do Liberca mierite za atrakciami mesta, alebo na turistiku do blízkych Jizerských hôr, určite sa tu nudiť nebudete. Pre turistov je snáď povinnou zastávkou vrch Ještěd (1 012 m n. m.), na ktorého vrchol vedú početné turistické trasy. Dostať sa naň ale môžete tiež najstaršou fungujúcou kabínovou lanovkou v Česku. V zime si do Jizerských hôr vyberte na lyžiarsky pobyt. Perfektnú rodinnú lyžovačku si tu užijete vo viacerých ski areáloch.

V samotnom Liberci sa potom vyberte nielen na prehliadku už spomínanej Zoologickej záhrady, ale tiež do botanickej záhrady. S deťmi vyrazte za zábavou do vedecko-zábavného centra iQlandia alebo Centrum Babylon s aquaparkom, lunaparkom a najväčším zrkadlovým bludiskom v Európe. Ak vám miestny aquapark nebude na oddych stačiť, vyberte sa za relaxom do wellness centra priamo vo vašom ubytovaní.