Dovolenka v Rakúsku

Navštívte našich rakúskych susedov, spoznajte miestnu kultúru, históriu a nádhernú prírodu. Na objavenie nečaká len Viedeň v dobe vianočných trhov, Rakúsko je posiate nádhernými horami, zámkami a zaujímavé miesta ponúka napríklad aj Salzburg, Graz alebo Linz.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm *** bol jedinečný. Páčilo sa nám všetko: prostredie hôr, štýlové izby a reštaurácia, veľmi milý personál a tiež parádne wellness v partnerskom hoteli. Okrem dizajnu nás v izbe nadchla priestranná terasa s posedením. V reštaurácii s krbom sme si pochutnali na vynikajúcich raňajkách v alpskom štýle. Skvelým zážitkom bol aj večer so živou hudbou a prasaťom na ražni. V okolí je navyše množstvo krásnych miest na výlety. Určite sa sem ešte vrátime, a to najlepšie v zime!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Z pobytu sme boli naozaj nadšení. Atmosféra kúpeľného Bad Gasteinu v spojení s okolitými horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Každý deň sme sa tešili na bohaté raňajky a veľmi chutné večere. Nesmiem zabudnúť ani na wellness, kde sme si každý deň oddýchli. Lokalita je ideálna pre najrôznejšie výlety do okolia, či už v zime, alebo v lete. Verím, že aj keby nám nevyšlo počasie, tak si pobyt vďaka termálnemu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedúci marketingového tímu


Rakúske Alpy sú v lete ideálnym miestom na vysokohorskú turistiku. Zbaľte si batohy, obujte turistickú obuv a vyrazte zdolávať hory a objavovať najkrajšie rakúske jazerá. V našej ponuke nájdete ubytovanie v najrôznejších kútoch Álp, odkiaľ sa môžete vydávať na túry posilnení výdatnými raňajkami a po návrate vás bude čakať večera, pohodlná posteľ a napríklad i vírivka alebo sauna na uvoľnenie svalov.

Najväčším národným parkom Rakúska sú Vysoké Taury. Rozkladajú sa v spolkových krajinách Salzbursko, Korutánsko, Východné Tirolsko a Tirolsko a ide o najväčšie chránené územie v Alpách. V závese za nimi sú Národný park Nockberge a Národný park Kalkalpen, kam spadá napríklad oblasť Dachstein so svojimi jaskyňami a Gossauské jazerá.

Medzi najobľúbenejšie prírodné rezervácie na území Rakúskych Álp patria Krimmelské vodopády, ktoré sú jedny z najväčších v Európe, ďalej napríklad oblasť tzv. Soľnej komory. Ide o predhorie Dachsteinu okolo mesta Hallstatt, kde sa v minulosti nachádzali soľné bane. Južná časť Soľnej komory v okolí Dachsteinu a Hallstattu bola v roku 1997 zapísaná na zoznam Svetového dedičstva UNESCO a stala sa obľúbeným výletným miestom. V obkolesení hôr sa tu nachádzajú malebné mestečká a viac než 20 ľadovcových jazier, napr. Halštatské jazero, Grundlsee alebo Mondsee.

Zimná dovolenka v Rakúsku

Povrch Rakúska tvoria z dvoch tretín Alpy, kde je niekoľko tisíc kilometrov zjazdoviek v nadmorských výškach od 550 do 3 450 m n. m. V zime si teda nenechajte ujsť lyžovanie v Rakúsku.

Ktoré sú najznámejšie lyžiarske strediská v Rakúskych Alpách? Zillertal 3000 tvoria tri ski areály a môžete si tu zalyžovať aj na ľadovci Hintertux s celoročnou prevádzkou vo výške viac ako 3 200 m. Výzvou pre odvážnych je najprudšia zjazdovka v Rakúsku s príhodným názvom Harakiri. Voľné chvíle potom využite na návštevu aquacentra v Mayhofene.

Oblasť v okolí Kaprunu a Zell am See tvoria tri lyžiarske strediská s celkovou dĺžkou 138 km zjazdových tratí. Na lyžovanie s deťmi tu odporúčame oblasť Maiskogel. Lyžiarsku ponuku dopĺňajú rôznorodé bežkárske trate - od športových po vyhliadkové.

Rozsiahla oblasť Schladming je tvorená 9 ski areálmi, kam patrí aj Dachsteinský ľadovec. Nenechajte si ujsť freeridovú legendu Edelgriess, 18 km dlhý zjazd hlbokým snehom, a 472 km upravených bežkárskych tratí.

Vyberte si ubytovanie podľa vášho gusta. V ponuke sú horské chaty priamo pri zjazdovke aj hotely blízko skibusu, ktorý vás dopraví do lyžiarskych stredísk v okolí. Súčasťou balíčka býva často doprava skibusom zdarma, skipas zadarmo alebo zľava do ski areálu.

Odpočinok a wellness v Rakúsku

Namiesto bežkovania a chodenie po horách máte radšej oddychovú dovolenku s wellness? Aj to sa vám v Rakúsku splní. Wellness pobyty v Rakúsku sú veľmi lákavé. Relaxovať môžete v luxusných rezortoch s výhľadom na Alpy a jazerá alebo si vyberte ubytovanie blízko kúpeľov. Do Rakúska sa totiž taktiež oplatí vyraziť i za termálmi.

Jedným z najobľúbenejších kúpeľných miest je Bad Gastein, v blízkosti ktorého nájdete termálne kúpele Alpentherme Gastein. Kúpanie v horúcej vode si môžete dopriať aj v zime a mať pri tom nádherný výhľad na zasnežené Vysoké Taury. Za kúpaním môžete vyraziť hoci iba kúsok za hranice do Laa an der Thaya, kde stojí moderný vodný raj so širokou ponukou wellness procedúr.