Dovolenka v Tábore

Mesto Tábor poznajú mnohí pre svoju bohatú históriu spojenú s husitským hnutím. Dozveďte sa o nej viac a načerpajte atmosféru dávnych dôb pri prechádzke zachovaným historickým jadrom mesta so sieťou uličiek v gotickom štýle. Privedú vás k Starej radnici obklopenej meštiackymi domami, ku kašne aj renesančnej Vodárenskej veži. Vydajte sa tiež do zoologickej záhrady alebo k najstaršej vodnej nádrži v strednej Európe - Jordánu.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Romantik Eleonora predčil naše očakávania. Príjemná romantická atmosféra a úchvatný výhľad na rieku aj panorámu mesta Tábor sprevádzali celý náš pobyt. Priestory hotela sú čisté a do detailu vyladené. Na bohatých bufetových raňajkách podávaných v zimnej záhrade sme si naozaj pochutnali, domáce večere nás tiež zasýtili. Užili sme si prechádzky historickým mestom i prírodou v okolí hotela a po nich si dopriali relaxačný konopný kúpeľ so sviečkami priamo v izbe.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Tábor je historické mesto v južných Čechách, ktorého minulosť je úzko spätá s husitmi. Práve preto si tu môžete prehliadnuť zachované historické pamiatky a zaujímavosti, ale tiež množstvo atrakcií.

K mestu husitov dnes patrí nespočet skvelých reštaurácii, pamiatok a lákadiel

Mesto Tábor si svoj historický ráz zachovalo dodnes, a tak si tu môžete vychutnať romantické prechádzky gotickým jadrom s domami zdobenými štítmi. Upúta vás tu stará radnica zo 16. storočia, v ktorej sa nachádza Múzeum husitstva s podzemnými priestormi. Za prehliadku tu stojí tiež renesančná vodárenská veža a najstaršia vodná nádrž v strednej Európe - Jordán, ktorá má svoje rameno len pár krokov od historického centra. Prechádzku s vašou láskou zakončite romantikou priamo na ubytovaní - dopriať si môžete večeru vo dvojici, odpočinok vo wellness alebo zážitkový pivný kúpeľ.

Ostal vám v Tábore ešte čas? Tak to sa vyberte na návštevu miestnej Zoologickej záhrady s viac ako 300 zvieratami alebo k vodopádu na priehrade Jordán. Milovníkov sladkého a deti nadchne Múzeum čokolády a marcipánu, s vašimi najmenšími sa potom vydajte tiež do Múzea lega. V Tábore sa tak nebudete nudiť ani minútu.