Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Travelking pomáha

Pri platbe akéhokoľvek pobytu máte možnosť prispieť malou čiastkou na dobrú vec. Z vybraných financií budeme prispievať tým, ktorí to najviac potrebujú.

SPOLOČNE SME UŽ VYBRALI

63 145 €

Ako prispieť na charitatívne projekty?

Vyberte si pobyt
z naších ponúk
Pri nákupe zvoľte
"Chcem prispieť na charitu"
Zvoľte čiastku
a dokončite nákup

Komu sme už pomohli

1 000 €

Útulok „U Šmudliny“

Podporili sme v roku 2023


Nie každý pes či mačka má to šťastie, že má rodinu, v ktorej dostane lásku a starostlivosť, akú si zaslúži. Podporujeme preto útulky, ktoré sa o psy a mačky starajú zodpovedne a zaistia im dobré zázemie i veterinárnu starostlivosť do doby, než sa pre ne nájde nová, vhodná a láskyplná rodina. Spolu s vami sme čiastkou 1000 € podporili útulok U Šmudliny, Tachov-Vítkov.

V Travelkingu máme dog friendly kancelárie, psí kolegovia sú vítanou posilou nášho tímu. Pomoc útulkom pre zvieratá chápeme ako zmysluplnú. V predchádzajúcich charitatívnych akciách sme útulky podporili finančne aj krmivom. Ďakujeme, že sa zapájate a pri nákupe prispievate na charitu. Veríme, že spoločne dokážeme pomôcť mnohým ľuďom, zvieratám a organizáciám.

1 600 €

Detský domov Jílová

Podporili sme v roku 2023


Aj vďaka vašej podpore sme mohli odovzdať finančný dar Detskému domovu Jílová v Brne. Hlavným cieľom starostlivosti a výchovy v detskom domove je poskytnúť prostredie čo najpodobnejšie životu v rodine. Deti majú možnosť bývať v rodinných skupinách v byte, kde je aj zázemie pre vychovávateľov. Po dovŕšení osemnásteho roku môžu deti ďalej pokračovať v štúdiu a bývať v detskom domove na základe dohody, a to až do 26. roku života. Tí, ktorí túto možnosť využijú, štúdium vždy úspešne dokončia.

Väčšina kolegov v Travelkingu miluje rôzne druhy športu a podporuje zdravý životný štýl. A tak tento finančný dar deťom poslúžil na zabezpečenie športového vybavenia a na úhradu športových aktivít, ktoré sú nám blízke.

2 037 €

Auto pre Natálku

Termín zbierky: 01.04.2022 - 31.08.2022


Hoci sa Natálka Jakšová narodila s vážnym handicapom, je veľmi veselá, optimistická a užíva si život, ako to len ide. Jej rodina však nedávno, bohužiaľ, prišla o auto po nehode zavinenej nepozornou vodičkou. To Natálke aj jej blízkym komplikuje každodenný život, pretože musia pravidelne jazdiť na kontroly k lekárom.

Rozhodli sme sa preto rodine Jakšovej prispieť čiastkou 2 037 € na zaobstaranie nového vozidla. Prajeme Natálke veľa bezpečných ciest nielen k lekárovi, ale aj napríklad za starými rodičmi a na výlety. Natálka totiž aj napriek svojmu hendikepu miluje cestovanie a my veríme, že v priestrannom a komfortnom aute navštívi veľa krásnych miest.

4 000 €

Český červený kríž

Termín zbierky: 01.01.2021 - 10.03.2022


To, čo sa na Ukrajine práve teraz deje, sme nechceli a nemohli nechať bez povšimnutia. Veríme, že každý, kto aspoň trochu môže, v týchto dňoch pomáha a inšpiruje tak k pomoci aj druhých.

Tento rok sme sa, vzhľadom na situáciu, vyzbieranú čiastku 4 000 € rozhodli poslať na účet organizácie Český červený kríž, ktorá sa stará o ranených a ľudí v núdzi na Ukrajine. Finančné prostriedky tak budú využité napríklad na nákup zdravotníckeho materiálu, chirurgického vybavenia, navigačných prostriedkov, zdravotníckych stanov a pod.

1 925 €

FOR HELP

Termín zbierky: 01.01.2019 - 31.12.2020


Vybrané prostriedky pôjdu tentokrát na pomoc rodine Vilkošových, vyšetrenie špeciálnou bio rezonanciou a rôzne doplnkové prípravky. Už ste dnes urobili dobrý skutok?

Vybrané prostriedky pôjdu tentokrát na pomoc rodine Vilkošových, vyšetrenie špeciálnou bio rezonanciou a rôzne doplnkové prípravky. Už ste dnes urobili dobrý skutok?

1 925 €

Beh pre útulky

Termín zbierky: 01.03.2018 - 01.08.2018


Prečo pomáhať len jednému útulku, keď môžete pomôcť útulkom po celej Českej republike? Charitatívna akcia Beh pre útulky funguje už päť rokov a prostredníctvom nej máte šancu zlepšiť život mnohým štvornohým kamarátom a kamarátkam. Pretože v Travelkingu máme psov i ostatné zvieratá radi, rozhodli sme sa im pomôcť. Tentokrát sa pomoc týka útulkov v Brne, Liberci, Opave, Plzni a Pardubiciach. Poďte do toho s nami.

Zabezpečiť podmienky všetkým odloženým či nájdeným chlpáčikom nie je nič jednoduché. Aj tak sa usporiadatelia akcie Beh pre útulky snažia robiť, čo môžu. Rozhodne ich nechceme v tomto snažení nechať samotných. A čo vy?

780 €

Detský domov Nádej

Termín zbierky: 01.03.2018 - 01.08.2018


Jednou z vecí, ktoré deťom v detských domovoch chýbajú najviac, sú chvíle neorganizovanej zábavy, normálne zážitky, o ktoré ich absencia rodiny pripravila. Preto sme sa rozhodli podporiť skupinu detí z Detského domova Nádej v obci Bernolákovo. Spolu s nami ich môžete poslať na dovolenku na Liptov a venovať im tak to najcennejšie - chvíle, na ktoré budú spomínať.

Nápad miestnych vychovávateľov vziať "svoje" deti na úplne obyčajnú dovolenku, akú zažije skoro každé dieťa mimo detských domovov, má za cieľ predovšetkým narušiť každodenný stereotyp presne naplánovaných dní. Nádej na uskutočnenie tohto nápadu môžete podporiť aj vy.

4 000 €

Spoločne k úsmevu

Termín zbierky: 30.06.2017 - 01.08.2018


Prispeli ste s nami na činnosť mladých ľudí, ktorí si prešli onkologickou liečbou a teraz sa v úlohe múdrych sprievodcov vracajú späť za pacientmi na detskej onkológii. Zámerom tejto organizácie je povzbudiť a odovzdať vlastnú jedinečnú skúsenosť - pacientom, ich rodinám i zdravotníckemu personálu. V Českej republike ide zatiaľ o ojedinelý projekt.

Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať 4 000 €. Suma bola využitá na realizáciu sebarozvojového víkendu pre vyliečených dospievajúcich, ktorý má za úlohu predovšetkým pomôcť týmto ľuďom začleniť sa späť do spoločnosti. Časť financií išla tiež na tlač brožúr pre pacientov detskej onkológie a na tlač informačných letákov určených na propagáciu myšlienky spolku.

1 925 €

Späť do života

Termín zbierky: 30.06.2017 - 01.03.2018


Silný zdravý chlapec dlho žil ako všetci ostatní. Potom ale prišla autonehoda a jeho život sa zrazu prevrátil. Filip zostal v bdelej kóme: je "hore", má otvorené oči a prijíma podávanú stravu, ale nekomunikuje. Momentálne je doma a stará sa o neho 24 hodín denne jeho mamička.

Filip v súčasnej dobe naozaj robí pokroky. Jeho stav sa môže ešte zlepšiť vďaka pravidelnej fyzioterapii a potrebnému zdravotnému vybaveniu. Vďaka vám sme vybrali 2 000 € a mohli sme tak urobiť radosť nielen Filipovi a jeho mamičke, ale aj všetkým, ktorí ho majú radi.

1 925 €

Spolok Ichtyóza

Termín zbierky: 30.06.2017 - 01.03.2018


Ichtyóza je genetické kožné ochorenie charakterizované suchou a šupinatou pokožkou. Spolok dnes podporuje celkom 15 detí s touto vážnou chorobou. Martinko, Nelinka, Amálka, Samko, Filipko, Ivanka, Lenka, Lukáško, Matejko, Hanička, Ondrejko, Kubko, Tomáško, Filipko a Sebastiánko ... tí všetci majú svoje príbehy. Spolu s vami sa nám podarilo vybrať 2 000 € určených na pomoc týmto deťom.

V prípade ichtyózy je dôležitá predovšetkým hydratácia kože, a to termálnymi vodami, mastením, tekutinami. Preto putovala vybraná čiastka na nákup potrebných prostriedkov - krémov a zdravotníckych potrieb.

5 000 €

Základná umelecká škola

Termín zbierky: 01.01.2017 - 30.06.2017


Spolu s vami sme v minulom roku podporili talent mladých začínajúcich umelcov na Základnej umeleckej škole v Spišskej Novej Vsi. V spolupráci s Mestským kultúrnym centrom sa nám podarilo zlepšiť podmienky v dvoch výtvarných triedach.

Vďaka vašim štedrým darom sme nakoniec vyzbierali čiastku 5 000 €, ktorú sme venovali na nákup desiatich profesionálnych maliarskych stojanov a taktiež kvalitného osvetlenia, ktoré v škole chýbalo.

1 925 €

Detský domov Bojkovice

Termín zbierky: 01.10.2016 - 31.12.2016


Zatúžili sme urobiť radosť deťom z detských domovov, a preto sme sa rozhodli spoločne s vami zabezpečiť, že pod vianočným stromčekom nájdu deti z detského domova Bojkovice parádny darček. Aký? Letnú dovolenku, ktorá iste poteší všetky deti bez ohľadu na vek.

Vďaka Vám sa nám podarilo vybrať potrebnú sumu vo výške 1 850 € ktorá letný pobyt deťom pokryje.

9 620 €

Filipko Sršeň

Termín zbierky: 01.07.2015 - 31.12.2016


Pred viac ako rokom sme začali pomáhať malému Filipkovi, ktorý od narodenia trpí mentálne - motorickým postihnutím, kvôli čomu si nemôže užívať detské radovánky ako ostatné deti jeho veku. Aby sa Filipkov stav zlepšoval, musia dennodenne cvičiť a absolvovať rehabilitačnú liečbu Klim - therapy. Práve táto liečba v sanatóriu Klimkovice prináša najlepšie výsledky, je však výrazne finančne náročná. Spoločne sa nám pre neho podarilo vyzbierať najprv 1 480 €, potom dokonca 4 440 €.

V apríli 2016 podstúpil Filip špeciálnou operáciu metódou Ulzibat, po ktorej musí nevyhnutne nasledovať ďalšia terapia v Klimkoviciach. Aby mohol Filipko zdarne pokračovať na svojej ceste za životom normálneho chalana, rozhodli sme sa opäť usporiadať zbierku na jeho liečbu. Predovšetkým vďaka Vám sa nám podarilo potrebnú sumu 1 850 € vyzbierať. Zbierku na tú istú liečbu sme si zopakovali aj tento rok pred Vianocami, opäť sme pre Filipka potrebných 1 850 € získali.

Celý Filipkov príbeh si môžete prečítať tu.

1 110 €

Mačací útulok Alfonz Úmonín

Termín zbierky: 01.10.2016 - 31.12.2016


Všetci živí tvorovia si zaslúžia pomoc rovnakým dielom. Tentoraz sme sa rozhodli podporiť mačací útulok Alfonz Úmonín, ktorý vznikol v roku 2015 a stará sa zvlášť o choré mačky a mačiatka. Personál útulku stará o zvieratá v núdzi 7 dní v týždni po celý rok, čím si získava náš obdiv.

V súčasnej dobe má útulok kapacitu 25 mačiek. Pomôcť môžete nielen tak, že si niektorú z nich adoptuje, ale akýmkoľvek finančným príspevkom.

Spoločne sa nám podarilo vybrať 1 110 €, ktoré útulok použije na potrebné vybavenie, krmivo a lieky pre mačičky.

370 €

Nadačný fond Muži proti rakovine

Termín zbierky: 01.11.2016 - 30.11.2016


November sa v posledných niekoľkých rokoch už tradične nesie v znamení Movembru a tento rok sa do radov odvážnych mužov s Mo fúzikmi zaradil aj Travelking. Celý mesiac naša mužská časť poctivo pestovala fúzatú ozdobu pod nosom, aby podporila boj proti rakovine. Niektorí s väčším úspechom, niektorí s trochu menším, bohužiaľ.

Veríme, že Movember má zmysel a že je potrebné proti rakovine prostaty bojovať všetkými dostupnými prostriedkami. Preto sme prispeli Nadačnému fondu Muži proti rakovine čiastkou 370 €.

925 €

Útulok Tibet

Termín zbierky: 01.11.2016 - 30.11.2016


Obdivujeme odhodlanie a zápal tých, ktorí nezištne pomáhajú, či už ľuďom alebo zvieratám. Preto sme sa rozhodli pomôcť ochotným majiteľom a dobrovoľníkom súkromného Útulku Tibet, ktorí sa na vlastné náklady starajú o opustené mačky, handicapované psy, prasiatka a snečka Lennyho. Útulok nájdete v Bučovicích pri Brne a poznáte ho podľa rozbitého plotu, na ktorý útulok aktuálne zbiera financie.

Pomocnú ruku k vzniku nového plota a nákupu potrebných liekov a vybavenia sme chceli podať i my a to zbierkou na 925 €. Vďaka vašej podpore sa nám čiastku už podarilo vyzbierať a bude predána útulku. Ďakujeme.

925 €

Rafael o.p.s.

Termín zbierky: 01.07.2016 - 30.09.2016


Neodoláte psiemu pohľadu? My tiež nie a preto naša posledná pomoc smeruje do Rafael o.p.s., neziskovej organizácie, ktorá ako prvá v ČR začala zachraňovať a liečiť týraných psíkov. Majiteľka útulku od roku 2003 poskytuje dočasný domov týraným psom, obetavo sa o ne stará, poskytuje im liečbu a hľadá pre nich nových pánov.

Vďaka vám sa podarilo vyzbierať 925 €, ktoré boli psiemu útulku Rafael o.p.s. odovzdané. Hoci každý psík žije vo vlastnej búde a má k dispozícii výbeh, jedna vec predsa len útulku chýba. Čiastku, ktorú útulok dostal, využije majiteľka na vybudovanie vrtu na vodu, aby sa ďalej nemusela privážať do areálu v bareloch. To výrazne ušetrí náklady a zlepší úroveň starostlivosti, ktorú pani Volková, majiteľka Rafael o.p.s., psíkom poskytuje.

6 500 €

SNAC & MIST

Termín zbierky: 01.01.2016 - 30.06.2016


Neziskovú organizáciu SNAC & MIST založili ľudia, ktorí žijú pre deti. Zakladatelia sú dvaja a majú skúsenosti predovšetkým s prípravou a vedením vzdelávacích a zábavných programov, škôlok aj škôl v prírode, lyžiarskych kurzov aj ďalších športových aktivity pre deti - od tých najmenších zo škôlok, až po tie väčšie zo základných škôl a gymnázií.

Hlavným cieľom tejto organizácie je umožniť rovnaké športové aktivity tiež deťom zo sociálne slabších rodín, ktoré nemajú finančné prostriedky na to, aby všetky tieto nákladné kurzy svojim deťom zaplatili. "Pracujem v materských škôlkach a stretávam sa s rodičmi, ktorí chcú, aby ich deti športovali, zniesli by im modré z neba, ale financie im to bohužiaľ nedovoľujú."

Doteraz sa organizácii podarilo zohnať financie, aby mohli zaplatiť vstupy do športových zariadení a športové pomôcky. Radi by však získali viac finančných prostriedkov, aby mohli nakúpiť tiež gymnastické pomôcky. Momentálne využívajú náčinie, ktoré im zapožičiavajú stredné školy, ale jedná sa o staršie pomôcky, ktoré sú pre deti v predškolskom veku nevhodné. Ľuďom z organizácie SNAC & MIST ide predovšetkým o bezpečnosť detí, preto chcú zaobstarať všetko novšie a hlavne viac vyhovujúce menším deťom.

Na organizáciu a prípravu aktivít nie sú zakladatelia sami, ale majú okolo seba tím rovnako nadšených dobrovoľníkov z radov stredoškolákov. A prečo celý projekt vznikol? "Pretože tie deti si to zaslúži," hovorí jeden zo zakladateľov organizácie. "Keď máš možnosť zarobiť si dosť peňazí vlastnými rukami, podeľ sa s tými, ktorí takúto možnosť nemajú."

Neziskovej organizácii SNAC & MIST sme odovzdali 180 000 Kč (6 500 €), ktoré budú použité na nákup nového vybavenia telocvične a zaistenia ďalších športových aktivít pre deti zo sociálne znevýhodnených rodín. Vďaka vašej pomoci si deti užijú nové gymnastické náčinie, trampolínu a špeciálnu bezpečnostnú podložku. Ďakujeme, že pomáhate s nami.

500 €

Lions Clubs International

Termín zbierky: 15.12.2015 - 25.12.2015


Medzi aktivity klubu patrí hlavne zdravotnícka starostlivosť o zrakovo postihnutých, nákup pomôcok pre vzdelávanie a bežný život a pomoc pri integrácii do spoločnosti. Ďalej tiež športové, vzdelávacie a spoločenské podujatia pre zrakovo postihnutých. Klub pomáha s výcvikom slepeckých psov, vydal tandemové kolesá pre zlepšenie mobility postihnutých alebo napríklad usporiadal "slepeckú večeru", kde si záujemcovia mohli vyskúšať aké to je žiť obklopený absolútnou tmou. Vybraná čiastka 500 € bola venovaná na rozvoj aktivít klubu, ktoré sme vyššie vypísali.

590 €

Útulok Třebíč

Termín zbierky: 01.04.2014 - 31.10.2014


V roku 2014 pomohol Travelking Útulku pre opustené zvieratá v Třebíči. Z celej vybranej sumy vo výške 590 € sme do útulku nakúpili kŕmenie, lieky, hračky a ďalšie potrebné veci. Na video z odovzdania sa môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=U9GFA7KiaPo

Máte pre nás tip, komu by sme mohli pomôcť nabudúce?