Dovolenka na Šumave

Najlepšie miesto na útek z mesta? Nedotknutá Šumava. Husté lesy, rozkvitnuté pláne, čisté jazerá a hornatý ráz krajiny - to všetko vás čaká, ak zamierite na pomedzie Česka, Nemecka a Poľska. Pohodlné ubytovanie nájdete v jednej z chát a chalúp na Šumave. Získate tak dostatok pokoja a súkromia, aby ste si mohli oddýchnuť po dni plnom rôznorodých zážitkov.
Načítavam ponuky...

celkom 165 ponúk


Láka vás tráviť dovolenku aktívne? Potom sú pre vás šumavské končiny tým pravým miestom. Rozsiahle územie hornatej krajiny s ľadovcovými jazerami a divokými lesmi sa rozprestiera na takmer 69 tisíc hektároch. Ideálne na rodinnú dovolenku a perfektné aj pre romantický pobyt v páre.

Prečo vyraziť na chatu na Šumave?

Na Šumave nájdete množstvo rozprávkových ubytovaní v prírode. Či už chcete zakotviť na vyhliadke a užívať si nádherné výhľady na zvlnenú krajinu plnú zelene, alebo túžite stráviť príjemné chvíle pri jazere alebo pri potoku. Chata v horách vám zase príde vhod, ak chcete podnikať vysokohorské túry, na bicykli alebo pešo.

Šumava a aktívna dovolenka sú skoro synonymá. Vedľa turistiky sa môžete preháňať po stovkách kilometrov cykloturistických trás, venovať sa rybolovu alebo splavovať rieku. V zime tu môžete prevetrať lyže na jednej z báječných zjazdoviek alebo bežkárskych trás.

A aké prírodné pamiatky pri návšteve Šumavy neprešvihnúť? Preslávené ľadovcové jazerá, Černé alebo Čertovo, Povydří, Kvilda, Boubínsky prales alebo pramene Vltavy. Ak chcete tráviť dovolenku pri vode, potom jednoznačne siahnite po ubytovaní pri Lipne.