Dovolenka pri Balatone

Maďarské more s nekonečnými možnosťami zábavy. Obrovské jazero Balaton má rozlohu 592 km², preplávať ho radšej neskúšajte. Lepšie bude zostať na brehu, ktorý je priamo prešpikovaný atrakciami. Voda v Balatonu je príjemne teplá od jari až do jesene.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Palace môžem jedine odporučiť. Hévíz je krásnym kúpeľným mestečkom a jeho dominantou je termálne jazero, ktoré nás očarilo. Určite ho odporúčam navštíviť. Izba v hoteli bola priestranná, dokonca mala aj vlastnú kuchynku. Všetky interiéry boli čisté, personál usmievavý a vždy nám s radosťou vo všetkom vyhovel. Skvelá bola aj strava formou bufetov, na ktorej sme si pochutnali. Celý pobyt hodnotím veľmi pozitívne a rád sa sem zase vrátim.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Toto útulné ubytovanie sa mi veľmi páčilo. Apartmány vlastní veľmi milá rodina - poradili mi s parkovaním a tiež odporučili miesta, ktoré v Hévíze stojí za to navštíviť. V hoteli majú unikátne wellness, ale nesmiete zabudnúť navštíviť ani Termálne kúpele v Hévíze. Raňajky boli výborné, všetko vždy čerstvé a večere sa podávali v reštaurácii, ktorá je od ubytovania vzdialená pár metrov chôdze - čo sa po výdatnej večeri celkom hodí.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Najväčšie jazero v strednej Európe, Balaton, patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám v lete aj v zime. Na letnú dovolenku sem zamierte vtedy, ak patríte k milovníkom slnenia sa na rozsiahlych plážach, kúpania sa, ale tiež vodných športov ako sú surfing, vodné lyžovanie či rybárčenie. Takzvané Maďarské more nadchne tiež cyklostov. Okolo celého jazera totiž vedie obľúbená cyklotrasa Balaton körút dlhá 240 km. Na čo ešte sa môžete tešiť pri Balatone?

Kúpanie v jazere aj v kúpeľoch

Nielen počas zimy vám padne vhod návšteva termálnych kúpeľov, ktorými je Balaton obklopený. Medzi tie najznámejšie patria kúpele v meste Hévíz, ktoré preslávilo termálne jazero s priaznivými účinkami na pohybové ústrojenstvo. Kúpanie sa priamo v jazere medzi rozkvitnutými leknami patrí k nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem kúpeľov sa v okolí Balatonu môžete oddávať aj relaxu vo wellness centre. Mnohé z tunajších hotelov si totiž zakladajú na službách zameraných na odpočinok, a tak v nich nájdete bohaté wellness centrá s vírivkou, bazénmi, saunovým svetom a neraz aj vlastnými plážami. Ak to vybavenie hotela dovoľuje, dopriať si môžete tiež uvoľňujúcu masáž či procedúry.

Návštevu preslávených pláží, barokového zámku s rozsiahlou zámockou záhradou v mestečku Keszthely aj múzea hračiek si užijete s celou rodinou. Okolie Balatonu je vďaka nekonečným možnostiam romantických prechádzok a výborným reštauráciám tiež výborným miestom na romantickú dovolenku. Ak vy a vaša láska túžite po špičkových službách a prvotriednom ubytovaní hodného filmových hviezd, vyberte sa na luxusný pobyt v okolí Balatonu. Uvidíte, že za dovolenkou svetovej úrovne nemusíte cestovať ďaleko.