Dovolenka v Savinjských Alpách

Savinjské Alpy sú povestné úchvatnými výhľadmi, ktoré sa vám vryjú do pamäte na veľmi dlho. Oblasť charakteristická hlbokými údoliami, hustými lesmi a panoramatickými chodníkmi sa rozkladá v severnej časti Slovinska. Miesta ako Logarská dolina, Robanov Kot alebo Solčavská panoramatická cesta patria bezpochyby k najkrajším turistickým cieľom nielen tejto časti Álp, ale celého Slovinska. Vyberte si príjemný pobyt v Savinjských Alpách a nechajte sa privítať pokojnou náručou nedotknutej prírody.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotelový areál Terme Snovik sa nachádza ďaleko od ruchu civilizácie, v krásnej prírode uprostred lesov. Hneď ako vystúpite z auta ucítite čerstvý čistý vzduch. V hlavnej budove sídli recepcia, reštaurácia a kúpele. Domčeky s izbami sú rozosiate po celom areáli a sú vkusne zariadené, a to vrátane balkóna. Z okien je krásny výhľad na okolité kopce. Hotel je ideálnym východiskovým bodom na potulky turistickými trasami. Skvelé chvíle si tu užijete aj počas daždivých dní - leňošiť môžete pri termálnom bazéne či v saunách. Pobyt vrelo odporúčam milovníkom prírody a pokoja. Krásne som si tu oddýchli.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Savinjské Alpy tvoria severnú časť pohoria Kamnicko-Savinjských Álp. Týči sa v povodí riečky Savinja, po ktorej nesú svoj názov. Toto severozápadné alpínske pohorie trochu zaniká vedľa turistov hojne vyhľadávaných Júlskych Álp, nie je pritom o nič menej krásne a ponúka rovnako ideálne podmienky pre aktívnu dovolenku.

Savinjské Alpy – panoramatické výhľady bez davov turistov

Zabúdané pohorie Savinjské Alpy vám ponúkne rýdzu prírodu bez davov turistov. Na vašich potulkách krajinou vás obklopí pokoj a vy si tak môžete v tichu vychutnávať krásne výhľady. Dostupné sú buď z Rakúska cez Pavličevo sedlo, alebo z východu krajiny cez obec Luče. Tešiť sa sa môžete na nádherné rozkvitnuté lúky, ktoré v kontraste s ostrými vrcholmi hôr vytvárajú dychberúcu scenériu.

Výnimočné sú Savinjské Alpy predovšetkým hlbokými údoliami, vďaka ktorým sa môžete kochať nádhernými panorámami takmer na každom kroku. Najobľúbenejším turistickým cieľom je Logarská dolina, ktorá sa nachádza tesne pri rakúskych hraniciach. Toto zelené údolie vás nadchne ako nádherným rozhľadom na okolité štíty hôr, tak úžasným pokojom. V celej oblasti sa totiž schováva len jedna malebná dedinka Solčava, inak sú po svahoch rozosiate iba drobné usadlosti.

Pri návšteve Savinjských Álp rozhodne nesmiete minúť Solčavskú panoramatickú cestu vedúcu po svahoch nad Solčavou a Logarskou dolinou. Táto kľukatiaca sa cestička vám ponúkne nezabudnuteľné výhľady. Prejsť ju možno autom, vydať sa po nej však môžete aj na bicykli alebo pešo. Cestou stretnete niekoľko vyhliadok, z ktorých môžete obdivovať horský masív aj kúzelné chalúpky.

Čo ešte pri pobyte v Savinjských Alpách navštíviť? Vydajte sa napríklad k najvyššie položenej farme v Slovinsku nazývanej Bukovc, kde ochutnáte domáce mliečne aj mäsové produkty. Pri potulkách v horách narazíte na niekoľko menších fariem, kde sa môžete občerstviť a doplniť sily na zvyšok cesty. Zaujímavým prírodným úkazom je aj vodopád Rinka, ktorý je so svojimi 90 metrami druhým najväčším v celom Slovinsku.