Dovolenka na chorvátskych ostrovoch

Slnečné pláže, nedotknutá príroda a moderné turistické strediská. Užite si rozprávkovú letnú dovolenku na chorvátskych ostrovoch. Kúpanie v Jadranskom mori si môžete spestriť výletmi za prírodnými alebo historickými pamiatkami. Tak na akú dovolenku na chorvátskych ostrovoch máte chuť?

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Pagus **** bol báječný od začiatku do konca. Relaxovali sme vo vnútornom i vonkajšom bazéne, vo vírivke aj priamo v mori, ku ktorému je to pár krokov. V priestrannej izbe s veľkým balkónom s výhľadom na more som sa cítila skvele a krásne som si v nej oddýchla. Jedlo vo forme all inclusive nemalo chybu, z bohatej ponuky skvele pripravených jedál si vyberie každý. Súčasťou sú alko aj nealko nápoje. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou skutočne výnimočnou časťou Chorvátska, kam sa rada vrátim.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Málokto by si neužil dovolenku ďaleko od ruchu veľkomesta. Vydajte sa za zážitkami na jeden z chorvátskych ostrovov a vychutnajte si letné chvíle pohody. Obľúbené chorvátske destinácie, ako sú Krk, Cres, Hvar alebo Korčula, ponúkajú nádherné pláže aj nekonečné vyžitie.

Dovolenka na chorvátskych ostrovoch – kam vyraziť za najlepšími plážami?

Chorvátske pobrežie je nesmierne členité. V Jadranskom mori sa tu ukrýva neuveriteľných 1 185 ostrovov a ostrovčekov. Niektoré z nich sa stali populárnymi turistickými strediskami. Niet divu. Ponúkajú totiž nekonečné piesočnaté i kamienkové pláže, bohatý nočný život a luxusné reštaurácie na dosah ruky. Na mnohých z nich si môžete pozrieť aj zaujímavé historické a prírodné pamiatky.

A na aký chorvátsky ostrov vyraziť? V severnejšej časti krajiny vyskúšajte napríklad ostrov Krk, ktorý je obľúbený nielen pre krásnu krajinu a perfektné pláže, ale aj kvôli cestnému spojeniu s pevninou, vďaka ktorému sa sem dostanete pohodlne autom. Ďalšou ostrovnou perlou v severnom Chorvátsku je slnečný ostrov Pag, ktorý láka na nočný život na preslávenej pláži Zrće, ale aj pokojnejšie zákutia alebo historické mestá.

Južnejšie môžete preskúmať populárny ostrov Korčula. Užijete si tu báječné kúpanie v priezračnom mori a večer ochutnáte regionálne víno. O kúsok ďalej objavíte ostrov Hvar, ktorý patrí medzi najživšie ostrovy na Jadrane. Nevynechajte ani návštevu susedného ostrova Brač s najvyšším vrcholom dalmáckych ostrovov – Vidova Gora. Ak sa výstupu naň nezľaknete, môžete sa tešiť na nádherné výhľady na more a chorvátske pobrežie.