Rozprávková dovolenka v Jičíne

Kde inde si užiť pobyt ako v rozprávke než v malebnom Jičíne? Doprajte si zaslúžený oddych v romantickom kraji Českého raja, navštívte Rumcajsovu jaskyňu a preskúmajte filmové lokality v Prachovských skalách. Vyberte si niektorý z pobytov v Jičíne a zažite jedinečné dobrodružstvo. Čaká na vás Valdická brána.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Ocitli ste sa niekedy v rozprávke? Pri pobyte v Jičíne sa tak určite budete cítiť. Toto romantické mesto prinesie množstvo zážitkov nielen deťom, ale aj dospelým. Bonusom je krásna príroda s množstvom atraktívnych turistických cieľov v okolí. Skrátka, lepšie miesto na rodinnú dovolenku by ste hľadali len ťažko.

Vydajte sa do rozprávky a užite si pobyt v Jičíne s históriou a prírodou

V Jičíne vás upúta malebné historické centrum so zaujímavými budovami, ktorým dominuje impozantná Valdická brána zo 16. storočia. Z tejto 52 metrov vysokej renesančnej veže sa vám ako odmena za zdolanie 156 schodov naskytne nádherný výhľad na mesto a jeho okolie. Len kúsok od brány sa nachádza ďalšia významná pamiatka - hrad Valdštejn. Navštívte jeho nádvorie alebo si prezrite expozíciu miestneho múzea.

Prečo sa Jičínu hovorí mesto rozprávok? Okrem každoročného septembrového festivalu, ktorý prináša veľa zábavy malým aj veľkým návštevníkom, tu nájdete napríklad Rumcajovho obuvnícku dielňu a jaskyňu. Nezabudnite si pozrieť kovovú sochu draka v centre mesta.

Aby vaša dovolenka nebola len o poznávaní pamiatok, môžete sa vybrať na pozorovanie hviezd do Jičínskej hvezdárne. Kvalitný relax sľubuje aj akvapark v kúpeľoch Hilarion. Milovníci prírody ocenia malebnú okolitú krajinu, kde stojí za návštevu Český raj s Prachovskými skalami.

Môžete tu objaviť pozoruhodné skalné útvary, ako aj hrady Kost či Zvířetice alebo krásne zámky Sychrov či Staré Hrady. Nezabudnite navštíviť symbolické Trosky, ktoré vítajú každého, kto do tohto regiónu zavíta.