Pobyt vo Františkových Lázňach

Termálne pramene, ktoré si získali srdce aj samotného cisára Františka I., lákajú do Františkových Lázní tisíce turistov ročne. Prehliadnite si aj vy výnimočné pamiatky kúpeľného mesta, nadýchajte sa jeho kultúry a nevynechajte ani oddych v prepychových kúpeľoch, o aké tu nie je núdza.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Františkovy Lázně predstavujú tretí cíp takzvaného „kúpeľného trojuholníka“, ktorý tvoria mestá Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Tie si vďaka svojej kráse a výnimočnej atmosfére známej po celom svete vyslúžili v roku 2021 zápis do prestížneho Zoznamu UNESCO. Nechajte sa opantať čarom tohto kúpeľného mesta, ktoré oslovilo aj cisára Františka I., a vydajte sa sem na kúpeľný pobyt.

Doprajte si relax hodný cisára

Hlavným zdrojom odpočinku vo Františkových Lázňach sú bezpochyby termálne kúpele. Miestny termálny prameň sa využíva ako na kúpele a pitnú kúru, tak aj na blahodarnú inhaláciu. Vďaka správne zameranej liečbe budete cítiť priaznivé pôsobenie vody na choroby pohybového aparátu, srdca a ciev, gynekologické ochorenia vrátane neplodnosti a ďalšie neduhy. Ešte lepšiu regeneráciu vám zabezpečia kúpeľné procedúry.

Oddych pokračuje vo vírivke alebo v saune wellness centra, ktoré sa môže nachádzať aj priamo vo vašom ubytovacom zariadení. Špecialitou miestnych hotelov sú tiež pivné kúpele spojené s popíjaním piva. Za dokonalým oddychom vo vode v obklopení luxusu sa vydajte tiež do Aquafora Františkovy Lázně. Deťom sa v ňom vybláznia na toboganoch, vy si zatiaľ budete užívať pohodu v saunovom svete alebo v relaxačných bazénoch. Vo Františkových Lázňach sa relax vo vode spája s prechádzkami po nádhernej prírode. Vyrazte na návštevu Lesoparku Amerika alebo na turistiku po Národnej prírodnej rezervácii SOOS.