Dovolenka v Ostrave

Mesto preslávené baňami a dolmi prekvapí svojou krásou nejedného turistu. Prechádzajte sa uličkami historického centra, spoznajte banskú históriu pri prehliadke národnej kultúrnej pamiatky Dolu Michal, alebo urobte radosť sebe i deťom návštevou Zoo a botanickej záhrady či DinoParku.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?



Ostrava je známe industriálne mesto, ktoré leží na severnej Morave blízko hraníc s Poľskom. Aj keď ráz mesta dodnes utvára prevažne priemysel, navštíviť tu môžete tiež množstvo hodnotných pamiatok a zaujímavých atrakcií. Na ich spoznanie vám ale jeden deň určite stačiť nebude - vyrazte preto do Ostravy na pobyt a spoznajte všetky krásy mesta.

Čo zažijete v Ostrave?

Tretie najväčšie mesto Českej republiky láka návštevníkov na množstvo zaujímavostí spojených s baníctvom. Vydajte sa na prehliadku Landek Parku - najväčšieho baníckeho múzea v ČR, alebo do národnej kultúrnej pamiatky Dolu Michal. Pokiaľ vás zaujíma banská história, vydajte sa tiež na obhliadku bývalého priemyselného areálu Dolní Vítkovice. Ak sa do Ostravy chystáte na rodinný pobyt, vyrazte spolu s deťmi tiež do miestnej Zoologickej záhrady a do DinoParku. V centre patrí medzi povinné zastávky Ostravská radnica a vyhliadková veža, z ktorej sa vám ukáže Ostrava a jej okolie ako na dlani.