Dovolenka v Jindřichovom Hradci

Počas výletov v južných Čechách by ste rozhodne nemali vynechať očarujúce mesto Jindřichův Hradec. Historické jadro mesta a okolie rybníka Vajgar sú ako stvorené na prechádzky. A aké pamiatky nesmiete vynechať? Určite sa tu oplatí navštíviť hrad a zámok Jindřichův Hradec, ktoré tvoria jeden z najrozsiahlejších pamiatkových komplexov v Česku. Ďalšími výnimočnými miestami sú kostol Nanebovzatia Panny Márie či Kostol Jána Krstiteľa. Skutočný unikát svetového významu potom nájdete v Múzeu Jindřichohradecka, kde sa nachádzajú slávne Krýzovy jasličky. Ide o najväčší ľudový mechanický betlehem na svete, zapísaný aj v Guinnessovej knihe rekordov.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Jindřichův Hradec je malebné historické mestečko v južných Čechách, ktoré sa môže pýšiť bohatou historickou atmosférou. Veď je jedným z najstarších miest v Českej republike! Prečo sa teda vydať do Jindřichovho Hradca?

Zámky aj rybníky

Aj pokiaľ sa rozhodnete zostať výhradne v Jindřichovom Hradci, určite si vyhraďte na pobyt aspoň 3 dni alebo celý víkend. Prechádzajte sa prírodou môžete pozdĺž rieky Nežárky a pri rybníku Vajgar, za históriou sa vydajte do centra mesta. Nájdete tu totiž nádherný zámok Jindřichův Hradec, ktorý je jedným z najväčších zámkov v Českej republike. Jeho architektúra zahŕňa rôzne štýly, ako sú gotika, renesancia a barok. Zámok je obklopený rozsiahlym parkom, ktorý je tiež ideálny na prechádzky a odpočinok. Milovníkom histórie by nemala uniknúť ani úchvatná renesančná stavba Rondel alebo Múzeum Jindřichohradecka so slávnymi Krýzovými jasličkami. Ďalšie zaujímavosti z Jindřichovho Hradca sú nepochybne zámocký mlyn a dve železnice mieriace do Novej Bystřice a Obratane.

Blízke okolie tiež stojí za preskúmanie

Ak ste ochotní opustiť brány Jindřichovho Hradca, odporúčame navštíviť Třeboňsko, chránenú krajinnú oblasť plnú rybníkov a krásnej prírody, Český Krumlov, ktorý je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO, alebo napríklad Českú Kanadu, čo je národný park s mnohými prírodnými krásami so skvelými možnosťami pre turistiku, cyklistiku a relaxáciu v pokojnej atmosfére.

Odporúčame si nájsť ubytovanie so zapožičaním bicyklov, aby ste tak mohli spoznávať krásy južných Čiech bez obmedzení a navyše robili niečo pre svoje zdravie. Môžete si tak zájsť napríklad až na rozprávkový zámok Červená Lhota.