Dovolenka v Mosonmagyaróvári

Mosonmagyárovár vznikol spojením troch dediniek, ktoré sa volali Moson, Magyár a Ovár. Ani tento krkolomný názov ale mestu nebráni, aby malo perfektné termálne kúpele, ktorých voda sa radí medzi päť najliečivejších vôd Európy.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Aj keď sa možno názov mesta Mosonmagyaróvár vyslovuje ťažko, dostať sa sem na dovolenku nie je vôbec zložité. Mesto totiž leží len 23 km od hraníc so Slovenskom, a tak nemusíte za jeho skvelými termálnym kúpaliskom cestovať vôbec ďaleko. Čo vás ešte v Mosonmagyaróvári čaká?

Z termálnych bazénov na skok do historického centra

Mesto Mosonmagyaróvár je vyhľadávané hlavne pre známe termálne kúpele Flexum, kde sa môžete kúpať v 7 bazénoch, z ktorých je 5 napustených termálnou vodou. Miestny termálny prameň sa radí medzi 5 zdravotne najúčinnejších prameňov v celej Európe, vďaka čomu budete po kúpaní pociťovať zlepšenie na kĺboch, chrbtici aj prieduškách. Termálne kúpele stoja neďaleko historického centra mesta s pevnosťou a zámkom Óvári, a tak sa po kúpaní môžete hneď vydať na romantickú prechádzku alebo za pamiatkami.

Relaxovať budete môcť tiež priamo v ubytovaní. Mnohé tunajšie hotely a penzióny disponujú vlastným wellness centrom, kam môžete mať neobmedzený vstup, kde si môžete odpočinúť po dni plnom výletov. Podľa možností si môžete dopriať aj masáž.