Blog

Cestovný Denník: Kúpele v pivovare a penzión Obora Poděbrady

Máte radi pivo? My máme radi pivo. A tiež relax a kúpele a pohodovú dovolenku. A kam zájsť, keď máte radi pivo, relax, kúpele a pohodovú dovolenku? Rozhodne do Poděbrad, je tam krásne. Dajte na nás.

Raj plný piva a odpočinku

Pivo Poděbradský zdroj sa začalo variť už v roku 1502 a musíme uznať, že skúsenosť so sebou zrejme naozaj nesie kvalitu. Nápoje z miestneho pivovaru sú skutočným potešením pre fajnšmekrov i pivných začiatočníkov. A kde inde zriadiť jedinečné pivné kúpele, než priamo v pivovare? Relaxáciu v kadi plnej príjemne horúcej vody s vôňou sladu dopĺňa neobmedzená konzumácia piva počas procedúry. Z kúpeľov sme odchádzali veľmi oddýchnutí (a príjemne podnapití).

Kúpele v pivovare Poděbrady

Izby penziónu Obora, kde sme boli ubytovaní, nás prekvapili rovnako pozitívne ako pivné kúpele. Dostatok priestoru, pohodlné postele, balkón s výhľadom na futbalové ihrisko, a navyše aj kuchynský kút, v ktorom sme si mohli pripraviť niečo dobré (nevieme, či je súčasťou všetkých izieb). Reštaurácia leží trochu bokom od izieb, nič tak neruší pokoj hostí.

penzion obora

Zážitok z romantických raňajok na terase miestnej reštaurácie skvele dopĺňal veľký výber potravín naservírovaných pred nami, na požiadanie nám v kuchyni pripravili i vynikajúcu omeletu. Pri upokojujúcom šumení okolitého lesa nám chutilo vskutku znamenite.

Kúpeľné Poděbrady plné prekvapení

Ak ste medzi českými kúpeľnými mestami v myšlienkach vynechávali Poděbrady rovnako ako my, budete mať po príchode do tohto krásneho mestečka plného parkov a kolonád oči ako tenisáky. Navštívili sme skoro všetky kúpeľné mestá v Česku aj na Slovensku a Poděbrady u nás jednoznačne vedú.

Kúpele Poděbrady

Okrem parkov plných kvetov a hŕby vynikajúcich reštaurácií na brehu rieky tú nájdete taktiež prírodné kúpalisko s plážou a kurtmi na beach volejbal, krásny zámok, námestie so sochou Jiřího z Poděbrad a ďalšie a ďalšie lákadlá. Ak môžeme odporučiť, do Poděbrad je najlepšie vybrať sa na čo najdlhšiu dobu, aby ste si naozaj užili všetko, čo ponúkajú.Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK