• Polpenzia po celú dobu

 • Spišský hrad - UNESCO

 • Pozornosť na privítanie

 • Parkovanie pri penzióne zdarma

 • WiFi pripojenie zdarma

Pokojná dovolenka s romantickým výhľadom - to je pobyt v Penzióne Podzámok pod Spišským hradom. V okolí nájdete mnoho ďalších pamiatok a Slovenský raj so ski areálmi, vďaka polpenzii ochutnáte aj slovenské špeciality.

Ubytovanie s romantickým výhľadom na hrad

Penzión Podzámok sa nachádza v historickom meste Spišské Podhradie priamo pod Spišským hradom, pamiatkou UNESCO .

Ubytovanie je zabezpečené v štandardných izbách s TV , varnou kanvicou, chladničkou a vlastnou kúpeľňou. Z väčšiny z nich máte navyše úchvatný výhľad na hrad.

V penzióne je ďalej reštaurácia, kde si pochutnáte na pokrmoch tradičnej slovenskej kuchyne . Využiť môžete tiež priestrannú záhradu s ohniskom a grilom, vonkajší bazén, lyžiareň či úschovňu batožiny. Za príplatok si zahráte stolný tenis alebo biliard.

Spišská Nová Ves a lyžovanie

Rozhodne si nenechajte ujsť prehliadku Spišského hradu , nech jeho krásu spoznáte tiež zblízka. Zájdite si do Spišskej Novej Vsi, navštívte zoo a už to máte len kúsok do Národného parku Slovenský raj .

Až do jari si môžete užiť lyžovanie v tunajších ski areáloch , napríklad:

 • Relax Center Plejsy
 • Ski areál Spišská Nová Ves - Rittinberg len 2 km za mestom
 • Ski centre Levoča

Ubytovanie s romantickým výhľadom na hrad

Penzión Podzámok stojí v historickom meste Spišské Podhradie priamo pod Spišským hradom, pamiatkou UNESCO.

Ubytovanie je zabezpečené v štandardných izbách s TV, varnou kanvicou, chladničkou a vlastnou kúpeľňou. Z väčšiny z nich máte navyše úchvatný výhľad na hrad.

V penzióne je ďalej reštaurácia, kde si pochutnáte na pokrmoch tradičnej slovenskej kuchyne. Využiť môžete tiež priestrannú záhradu s ohniskom a grilom a vonkajší bazén. Za príplatok si zahráte stolný tenis alebo biliard.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 9,9 rokov 20 €/noc na lôžku s polpenziou.

 • Dieťa do 14,9 rokov 24 €/noc na lôžku s polpenziou.

 • Dieťa od 15 rokov a ďalšia dospelá osoba 26 €/noc na lôžku s polpenziou.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 0,30 €/osoba/noc.

 • Veľkonočný príplatok (29.3. - 3.4.) 17,80 €/2 noci, 23 €/3 noci.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 5 €/noc

 • Hotel je čiastočne bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Marek B.)

Jednoznačná výhoda je lokalita, neboť poblíž je Spišský hrad a dalších několik památek zapsaných v UNESCO, národní park Slovenský ráj. Náš apartmán nebyl úplně bez kazů (trochu zfušovaná místnost, problémy s odpadem způsobující občasný zápach), ale velmi příjemné prostředí jídelny uvnitř i venku. Měli jsme polopenzi a ta byla dobrá, zejména večeře poctivě uvařené a vydatné tak, že jsme to nemohli sníst.

Skvelé (pavla O.)

Prostředí penzionu odpovídalo nabídce. Vše co bylo na kupónu bylo splněno. Obsluha byla slabší, snídaně výborné hlavní jídlo až na malé vyjímky rovněž chutné. Na recepci byl letáček s typy na turistické výlety po okolí a všude bylo krásně. Slovensko doporučuji.

Vynikajúce (Zuzana H.)

Příjemní lidé. Pro děti koupání v bazénu. Vynikající domácí kuchyně. Byly jsme moc spokojeni.

Tipy na výlet

Spišský hrad (UNESCO)

Spišský hrad (UNESCO)

Jedna z najcennejších pamiatok Spiša sa rozkladá na ploche prevyšujúcej 4 ha. Spišský hrad je považovaný za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy, je dokladom vývoja architektúry na Slovensku od 12. storočia do 18. storočia. Táto oblasť má však celkovo bohatú históriu, skala, na ktorej sa hrad rozprestiera, bola osídlená už v mladšej a staršej dobe kamennej. Najstaršia časť hradu, ako odhalili archeologické výskumy, bola kruhová obytná veža postavená v 11. - 12. storočí (a v 13. storočí zanikla). Dnešná kruhová veža vznikla koncom 13. storočia spolu s románskym palácom a ďalšími časťami hradu.

Slovenský raj

Slovenský raj

Vydajte sa po drevených rebríkoch cez divoké lesy a pozdĺž riek až k vyhliadkam, z ktorých budete mať Slovenský raj ako na dlani. Medzi najznámejšie turistické trasy patria: Suchá Belá, Prielom Hornádu alebo výstup na Tomášovský výhľad, ktorý vás očarí rozhľadom do celých Vysokých Tatier. Príjemnú prechádzku si môžete v Slovenskom raji užiť v akomkoľvek ročnom období. V blízkosti obcí Spišské Tomášovce a Smižany sa nachádza Sovia skala, pomenovaná po svojich častých vtáčích návštevníkoch. Zo skaly sa vám naskytne pekná vyhliadka do okolia.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

Celkom 13 bazénov a 350 vodných atrakcií, to je ponuka populárneho AquaCity. Vyrazte zrelaxovať, v tomto areáli si iste prídete na svoje. Aquapark disponuje 3 vonkajšími termálnymi bazénmi, vnútornými relaxačnými bazénmi, v ktorých sa po večeroch koná laser show, ďalej tu nájdete luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi aj bazén pre deti plný atrakcií. AquaCity sa navyše môže pochváliť aj jedným veľmi pôsobivým "naj" - má najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na celom Slovensku. Sauny, vírivky, ľadovú jaskyňu, masáže, procedúry aj párty miestnosti s vodnými posteľami, to všetko ponúka svojim návštevníkom.