Zľavoking pomáha | Zľavoking - Pobyty so zľavou

Zľavoking pomáha

Pri platbe akéhokoľvek pobytu máte možnosť prispieť malú čiastku na dobrú vec. Z vybraných financíí budeme prispievať tým, ktorí to najviac potrebujú.

King Spoločne sme už vyzbierali: 39 021 €

Aktuálne pomáhame:

Spoločne k úsmevu

Zatiaľ sa vybralo: 4 000.00 €
Cieľová suma: 4 000 €

Prispejte s nami na činnosť mladých ľudí, ktorí si prešli onkologickou liečbou a teraz sa v úlohe múdrych radcov vracajú späť ku pacientom na detskej onkológii. Zámerom tejto organizácie je povzbudiť a odovzdať vlastnú jedinečnú skúsenosť - pacientom, ich rodinám aj zdravotníckemu personálu.

Vybraná čiastka bude využitá na realizáciu programov, ktoré pomáhajú vyliečeným začleniť sa do normálneho života a predchádzať neskorým následkom liečby. V Českej republike ide zatiaľ o ojedinelý projekt.

Späť do života

Zatiaľ sa vybralo: 2 000.00 €
Cieľová suma: 2 000 €

Silný zdravý chlapec dlho žil ako všetci ostatní. Potom ale prišla autonehoda a jeho život sa zrazu prevrátil. Filip zostal v bdelej kóme: je "hore", má otvorené oči a prijíma podávanú stravu, ale nekomunikuje. Je momentálne doma a stará sa o neho 24 hodín denne jeho mamička.

Filip v súčasnej dobe naozaj robí pokroky. Jeho stav sa môže ešte zlepšiť vďaka pravidelnej fyzioterapii a potrebnému zdravotnému vybaveniu. Ak sa rozhodnete prispieť, urobíte radosť nielen Filipovi a jeho mamičke, ale aj všetkým, ktorí ho majú radi.

Spolok Ichtyóza

Zatiaľ sa vybralo: 2 000.00 €
Cieľová suma: 2 000 €

Ichtyóza je genetické kožné ochorenie charakterizované suchou a šupinatou pokožkou. Spolok dnes podporuje celkom 15 detí s touto vážnou chorobou. Martínek, Nelinka, Amálka, Samík, Filípek, Ivanka, Lenka, Lukášek, Matěj, Hanička, Ondra, Kubík, Tomášek, Filípek a Sebík ... tí všetci majú svoje príbehy. Pomôžte s nami, úsmev predsa nie je len pre zdravých.

V prípade ichtyózy je dôležitá predovšetkým hydratácia kože, a to termálnymi vodami, mastením, tekutinami. Preto pôjde vybraná čiastka na nákup potrebných prostriedkov - krémov a zdravotníckych potrieb.

Máte pre nás tip, komu by sme mohli pomôcť nabudúce ?

napíšte našej koordinátorke charity na nikol@slevoking.cz

Pomohli sme:

Základná umelecká škola

Vyzbieraná čiastka: 5 000 €
Termín zbierky: 1.1. - 30.6.2017
Využité na nákup maliarských stojanov a kvalitného osvetlenia pre deti.


Zľavoking chce pomáhať aj v roku 2017, a tak sme do neho vstúpili s novoročným predsavzatím, že podporíme talent mladých začínajúcich umelcov v Základnej umeleckej škole v Spišskej Novej Vsi. V spolupráci s Mestským kultúrnym centrom chceme zlepšiť podmienky v dvoch výtvarných triedach.

Zapojte sa do tohto projektu a pomôžte nám vybrať čiastku 5 000 €, ktorú venujeme na nákup desiatich profesionálnych maliarskych stojanov a taktiež kvalitného osvetlenia, ktoré tu momentálne chýba.

Detský domov Bojkovice

Vyzbieraná čiastka: 1 850 €
Termín zbierky: 1.10. - 31.12.2016
Využité na úhradu rekreačného pobytu pre deti.


Zatúžili sme urobiť radosť deťom z detských domovov, a preto sme sa rozhodli spoločne s vami zabezpečiť, že pod vianočným stromčekom nájdu deti z detského domova Bojkovice parádny darček. Aký? Letnú dovolenku, ktorá iste poteší všetky deti bez ohľadu na vek.

Vďaka Vám sa nám podarilo vybrať potrebnú sumu vo výške 1 850 €, ktorá letný pobyt deťom pokryje.

Filipko Sršeň

Vyzbieraná čiastka: 9 620 €
Termín zbierky: 1.7.2015 - 31.12.2016
Využité na rehabilitácie Klim - therapy.


Pred viac ako rokom sme začali pomáhať malému Filipkovi, ktorý od narodenia trpí mentálne - motorickým postihnutím, kvôli čomu si nemôže užívať detské radovánky ako ostatné deti jeho veku. Aby sa Filipkov stav zlepšoval, musia dennodenne cvičiť a absolvovať rehabilitačnú liečbu Klim - therapy. Práve táto liečba v sanatóriu Klimkovice prináša najlepšie výsledky, je však výrazne finančne náročná. Spoločne sa nám pre neho podarilo vyzbierať najprv 1 480 €, potom dokonca 4 440 €.

V apríli 2016 podstúpil Filip špeciálnou operáciu metódou Ulzibat, po ktorej musí nevyhnutne nasledovať ďalšia terapia v Klimkoviciach. Aby mohol Filipko zdarne pokračovať na svojej ceste za životom normálneho chalana, rozhodli sme sa opäť usporiadať zbierku na jeho liečbu. Predovšetkým vďaka Vám sa nám podarilo potrebnú sumu 1 850 € vyzbierať. Zbierku na tú istú liečbu sme si zopakovali aj tento rok pred Vianocami, opäť sme pre Filipka potrebných 1 850 € získali.

Celý Filipkov príbeh si môžete prečítať tu.

Mačací útulok Alfonz Úmonín

Vyzbieraná čiastka: 1 110 €
Termín zbierky: 1.10. - 31.12.2016
Využité na nákup liekov a krmiva pre mačičky.


Všetci živí tvorovia si zaslúžia pomoc rovnakým dielom. Tentoraz sme sa rozhodli podporiť mačací útulok Alfonz Úmonín, ktorý vznikol v roku 2015 a stará sa zvlášť o choré mačky a mačiatka. Personál útulku stará o zvieratá v núdzi 7 dní v týždni po celý rok, čím si získava náš obdiv.

V súčasnej dobe má útulok kapacitu 25 mačiek. Pomôcť môžete nielen tak, že si niektorú z nich adoptuje, ale akýmkoľvek finančným príspevkom.

Spoločne sa nám podarilo vybrať 1 110 €, ktoré útulok použije na potrebné vybavenie, krmivo a lieky pre mačičky.

Nadačný fond Muži proti rakovine

Vyzbieraná čiastka: 370 €
Termín zbierky: 1.11. - 30.11.2016
Využité na šírenie informácií o prevencii proti rakovine.


November sa v posledných niekoľkých rokoch už tradične nesie v znamení Movembru a tento rok sa do radov odvážnych mužov s Mo fúzikmi zaradil aj Zľavoking. Celý mesiac naša mužská časť poctivo pestovala fúzatú ozdobu pod nosom, aby podporila boj proti rakovine. Niektorí s väčším úspechom, niektorí s trochu menším, bohužiaľ.

Veríme, že Movember má zmysel a že je potrebné proti rakovine prostaty bojovať všetkými dostupnými prostriedkami. Preto sme prispeli Nadačnému fondu Muži proti rakovine čiastkou 370 €.

Útulok Tibet

Vyzbieraná čiastka: 925 €
Termín zbierky: 1.7. - 30.9.2016
Využité na úhradu oplotenia okolo útulku


Obdivujeme odhodlanie a zápal tých, ktorí nezištne pomáhajú, či už ľuďom alebo zvieratám. Preto sme sa rozhodli pomôcť ochotným majiteľom a dobrovoľníkom súkromného Útulku Tibet, ktorí sa na vlastné náklady starajú o opustené mačky, handicapované psy, prasiatka a snečka Lennyho. Útulok nájdete v Bučovicích pri Brne a poznáte ho podľa rozbitého plotu, na ktorý útulok aktuálne zbiera financie.

Pomocnú ruku k vzniku nového plota a nákupu potrebných liekov a vybavenia sme chceli podať i my a to zbierkou na 925 €. Vďaka vašej podpore sa nám čiastku už podarilo vyzbierať a bude predána útulku. Ďakujeme.

Rafael o.p.s.

Vyzbieraná čiastka: 925 €
Termín zbierky: 1.7. - 30.9.2016
Využité na úhradu vrtu vody pre útulok.


Neodoláte psiemu pohľadu? My tiež nie a preto naša posledná pomoc smeruje do Rafael o.p.s., neziskovej organizácie, ktorá ako prvá v ČR začala zachraňovať a liečiť týraných psíkov. Majiteľka útulku od roku 2003 poskytuje dočasný domov týraným psom, obetavo sa o ne stará, poskytuje im liečbu a hľadá pre nich nových pánov.

Vďaka vám sa podarilo vyzbierať 925 €, ktoré boli psiemu útulku Rafael o.p.s. odovzdané. Hoci každý psík žije vo vlastnej búde a má k dispozícii výbeh, jedna vec predsa len útulku chýba. Čiastku, ktorú útulok dostal, využije majiteľka na vybudovanie vrtu na vodu, aby sa ďalej nemusela privážať do areálu v bareloch. To výrazne ušetrí náklady a zlepší úroveň starostlivosti, ktorú pani Volková, majiteľka Rafael o.p.s., psíkom poskytuje.

SNAC & MIST

Vyzbieraná čiastka: 6 500 €
Termín zbierky: 1.1.2016 - 30.6.2016
Využité na nákup športového vybavenia pre deti.


Neziskovú organizáciu SNAC & MIST založili ľudia, ktorí žijú pre deti. Zakladatelia sú dvaja a majú skúsenosti predovšetkým s prípravou a vedením vzdelávacích a zábavných programov, škôlok aj škôl v prírode, lyžiarskych kurzov aj ďalších športových aktivity pre deti - od tých najmenších zo škôlok, až po tie väčšie zo základných škôl a gymnázií.

Hlavným cieľom tejto organizácie je umožniť rovnaké športové aktivity tiež deťom zo sociálne slabších rodín, ktoré nemajú finančné prostriedky na to, aby všetky tieto nákladné kurzy svojim deťom zaplatili. "Pracujem v materských škôlkach a stretávam sa s rodičmi, ktorí chcú, aby ich deti športovali, zniesli by im modré z neba, ale financie im to bohužiaľ nedovoľujú."

Doteraz sa organizácii podarilo zohnať financie, aby mohli zaplatiť vstupy do športových zariadení a športové pomôcky. Radi by však získali viac finančných prostriedkov, aby mohli nakúpiť tiež gymnastické pomôcky. Momentálne využívajú náčinie, ktoré im zapožičiavajú stredné školy, ale jedná sa o staršie pomôcky, ktoré sú pre deti v predškolskom veku nevhodné. Ľuďom z organizácie SNAC & MIST ide predovšetkým o bezpečnosť detí, preto chcú zaobstarať všetko novšie a hlavne viac vyhovujúce menším deťom.

Na organizáciu a prípravu aktivít nie sú zakladatelia sami, ale majú okolo seba tím rovnako nadšených dobrovoľníkov z radov stredoškolákov. A prečo celý projekt vznikol? "Pretože tie deti si to zaslúži," hovorí jeden zo zakladateľov organizácie. "Keď máš možnosť zarobiť si dosť peňazí vlastnými rukami, podeľ sa s tými, ktorí takúto možnosť nemajú."

Neziskovej organizácii SNAC & MIST sme odovzdali 180 000 Kč (6 500 €), ktoré budú použité na nákup nového vybavenia telocvične a zaistenia ďalších športových aktivít pre deti zo sociálne znevýhodnených rodín. Vďaka vašej pomoci si deti užijú nové gymnastické náčinie, trampolínu a špeciálnu bezpečnostnú podložku. Ďakujeme, že pomáhate s nami.

Lions Clubs International

Vyzbieraná čiastka: 500 €
Termín zbierky: 15.12. - 25.12.2015
Využité na rozvoj klubu pre nevidiacich.


Medzi aktivity klubu patrí hlavne zdravotnícka starostlivosť o zrakovo postihnutých, nákup pomôcok pre vzdelávanie a bežný život a pomoc pri integrácii do spoločnosti. Ďalej tiež športové, vzdelávacie a spoločenské podujatia pre zrakovo postihnutých. Klub pomáha s výcvikom slepeckých psov, vydal tandemové kolesá pre zlepšenie mobility postihnutých alebo napríklad usporiadal "slepeckú večeru", kde si záujemcovia mohli vyskúšať aké to je žiť obklopený absolútnou tmou. Vybraná čiastka 500 € bola venovaná na rozvoj aktivít klubu, ktoré sme vyššie vypísali.

Útulok Třebíč

Vyzbieraná čiastka: 590 €
Termín zbierky: 1.4. - 31.10.2014
Využité na nákup liečiv, krmiva a hračiek pre psíkov.


V roku 2014 pomohol Zľavoking Útulku pre opustené zvieratá v Třebíči. Z celej vybranej sumy vo výške 590 € sme do útulku nakúpili kŕmenie, lieky, hračky a ďalšie potrebné veci. Na video z odovzdania sa môžete pozrieť tu:

Používaním tohto webu súhlasíte s používaním cookies. Rozumiem