• Polpenzia po celú dobu pobytu

 • Večera pri sviečkach

 • Večierok s občerstvením

 • Vstup do wellness

 • Skipass za zvýhodnenú cenu

Užite si jedinečnú dovolenku v údolí Rauris v národnom parku Vysoké Taury. V hoteli Sonnhof *** sa môžete tešiť na vnútorný bazén, saunu i relaxáciu vo vyhrievanej kadi s úžasným výhľadom. Dve deti do 9,9 rokov zdarma.

Trojhviezdičkový hotel neďaleko lanovky

Hotel Sonnhof *** sa nachádza na malom kopci v centre Rauris, 1 km od lanovky Hochalmbahn. Ponúka ubytovanie celkom v 45 izbách, z toho 39 je dvojlôžkových. Hotel je zariadený priaznivo k ľuďom so zdravotným postihnutím. Celý areál je ľahko dostupný, bezbariérový a je tu výťah.

Hotelové wellness zahŕňa bazén, vyhrievanú drevenú kaďu a saunu. Takže po celodenných zimných radovánkach budete mať možnosť sa poriadne natiahnuť a zahriať.


Tešiť sa môžete aj na zážitok v podobe apré ski čiže večierku na záver lyžovania. Bude sa podávať varené víno a pečené zemiaky. Okrem lyžovania si zašportujete aj počas squashu, a ak nechytíte bronz na svahu, tak v soláriu určite.


Svet zážitkov menom Rauris

Jednou z predností hotela Sonnhof Rauris *** je bezpochyby jeho lokalita. Rauris je osada v Alpách, 950 metrov nad morom a má zhruba 3000 obyvateľov. Okolo hotela sa rozprestierajú 2 až 3 km vysoké hory, čo z neho robí ideálne zázemie pre tú pravú zimnú dovolenku.

Vhodnú trať tu nájdu začiatočníci, pokročilí, profesionáli aj snowboardisti, dohromady majú tieto svahy úžasných 36 km. A ak by vám náhodou nestačili, môžete nasadnúť do auta a zájsť sa vyblázniť na Kaprun (40 minút jazdy) .

Rauris ponúka tiež skvelé podmienky pre bežkárov. Celkovo na vás čaká 30 km rôzne dlhých trás.

Trojhviezdičkový hotel neďaleko lanovky

Hotel Sonnhof *** sa nachádza na malom kopci v centre Rauris. Ponúka ubytovanie celkom v 45 izbách, z toho 39 je dvojlôžkových. Hotel je zariadený priaznivo k ľuďom so zdravotným handicapom. Celý areál je ľahko dostupný, bezbariérový a je tu výťah.

Tešte sa na skvelú polpenziu formou bufetu. Ochutnať môžete pstruha, barbecue dobroty, prípadne si užite tematický bufet, ktorý býva niekoľkokrát do mesiaca.


Hotelové wellness zahŕňa bazén a saunu. Takže po celodennom poznávaní okolitých krás si budete môcť parádne oddýchnuť.

Dodatočné info

Deti:

 • 2 deti do 9,9 rokov zdarma na lôžku so stravou.

 • Deti do 11,9 rokov 27 €/noc na prístelke so stravou.

 • Deti do 14,9 rokov 39 €/noc na prístelke so stravou.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 2 €/osoba od 15 rokov/noc.

 • Veľkonočný príplatok (30.3. - 2.4.) 30 €/kupón.

 • Apartmán 100 €/kupón.

 • Rodinná Comfort room 60 €/kupón.

 • Najbližšia stanica sa nachádza v Taxenbachu, hotel sem poskytuje transfer za 15 €/cesta, v prípade zakúpenia pobytu na 7 nocí zdarma.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín.
 • Check in od 16:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 7 €/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Pavel P.)

Prostředí hotelu nemá chybu. Navíc karta "Guest Card" a možnost slev. Strava odpovídající nabídce a snad jen na snídani byl postrádán obyčejný chleba. Bylo jen pečivo. Personál velice vstřícný a vždy byl připraven splnit naše přání. Pobyt neměl chybu!

Skvelé (Jana S.)

Velmi pěkné prostředí, hotel trošku starší ale čistý, uklizený. Personál velmi příjemný a vstřícný, obdrželi jsme vše co bylo na kuponu. Strava dobrá, chybělo trochu ovoce ale jinak dostačující. Velmi krásná příroda na procházky a túry. Doporučuji, pobyt neměl chybu.

Skvelé (Zdeněk P.)

Starší vybavení hotelu, pořádek, každý den úklid a vytírání podlahy, strava velmi dobrá až výborná, dostatek jídla, doplňování, obsluha personálem velmi dobrá, ochota, snaha. Bazén menších rozměrů, studenější voda cca 20 C, bazén a sauna nelze využít v odpoledních hodinách, až večer (20-21 hodin). Výhoda koupání v přírodním koupališti (5 EUR/den, večerní od 17:00 do 20:30 2EURa), teplá čistá voda (ohřívání). Pěkný výlet lze uskutečnit autem nebo busem, někdo i kolo (jedno místo náročné stoupání) do ZELL AM SEE cca 25 km, dále pak lanovkou do 2000 m (55 Eur 2 dospělí, tam i zpět) a krásnou vyhlídkou na okolí, případně procházkami po vrcholu. Také lze jet po cyklostezkách v údolí Raurisu. Přímo v Raurisu je kabinková lanovka s pěkným výhlem po okolí nebo procházkami, případně lze sejít dolů (cena 17 EUR osoba tam i zpět, sleva na turistickou kartu na 14,50 EUR). Je tam toho více (vodopády), ale to chce tam být alespoň týden i více.

Tipy na výlet

Lyžovanie v údolí Rauris

Lyžovanie v údolí Rauris

Lyžiarska oblasť Rauris Valley je jednou z najkrajších alpských oblastí. Areál ponúka celý rad vzrušujúcich zjazdoviek a zážitkov pre lyžiarov i snowboardistov. Nechajte sa vyviezť lanovkou do nadmorskej výšky 2 175 m n. m. a užite si pocit slobody pri pohľade na snežný raj. Potom si už len užívajte jazdu a zastavte sa na občerstvenie v miestnych chatách a baroch.

Lyžovanie v Gasteine

Lyžovanie v Gasteine

Údolie Gastein patrí určite k najväčším a najkrajším lyžiarskym areálom v rakúskych Alpách. V celkovo 4 lyžiarskych strediskách, ktoré lokalita ponúka si nájdu svoje ako začiatočníci, tak pokročilí, ktorí si môžu užiť zjazdovky Sportgastein až vo výške až 2650 m n. m. V údolí sú nejvýzněmnějšími centrami Dorfgastein, Bad Hofgastein a samotný Bad Gastein. Parkovanie pri zjazdovkách je zadarmo, rovnako ako cestovanie skibusom pre lyžiarov. Pre peších potom s výrazom zľavou vďaka zľavovej karte Gastein.

Termálne kúpele Amadé

Termálne kúpele Amadé

Užite si kúpanie s výhľadom na alpskú krajinu. Termálne kúpele Amadé sa nachádzajú v Altenmarkte. V kúpeľoch môžete navštíviť mnoho druhov sáun, zaplávať si v bazéne alebo zajazdiť si na tobogánoch. Niekoľko bazénov je tu krytých a vonku sú dva veľké vyhrievané bazény. Návštevníci prichádzajú do kúpeľov počas celého roka. Voda je obohatená o liečivú soľ z preslávenej soľnej bane Bad Ischl v Hornom Rakúsku. Všetky bazény, okrem športového bazéna, detského bazéna a surfovacej lagúny, obsahujú 1,5 - 2,5 % soľného roztoku. Slaná voda má pozitívny účinok na pokožku a dýchací systém. Soľ inhalovaná v parnej jaskyni alebo aplikovaná počas pobytu v saune má okamžité účinky. Medzi hlavné atrakcie Amadé patrí surfovacia lagúna, šmýkačky, soľné bazény s rôznymi koncentráciami soli a športový bazén s dvomi potápačskými doskami.