• Raňajky formou bufetu

 • Blízko zámku Schönbrunn

 • WiFi v hoteli zadarmo

 • Vo skvelej lokalite

 • Vynikajúce hodnotenie

Parádny pobyt v rakúskej metropole si užijete v modernom HB1 Design & Budget Hoteli s bohatými raňajkami, ktoré sa servírujú v strešnej jedálni s výhľadom na zámok Schönbrunn. Do centra mesta sa dostanete za 15 minút.

Moderné ubytovanie len kúsok od Schönbrunnu

Ubytujte sa v HB1 Design & Budget Hoteli, ktorý sa nachádza priamo pri električkovej zastávke, z ktorej prestúpite na metro U3 a za 15 minút ste v centre mesta. K zámku Schönbrunn je to asi 10 minút pešo.

Izby hotela sú štýlovo zariadené, v kúpeľni nájdete zážitkovú sprchu a nebude chýbať ani LCD TV.

Na raňajkách si naozaj pochutnáte. Tešiť sa môžete na croissanty, údeniny, syry, čerstvé ovocie, čerstvo vylisovanú šťavu pomarančov a rôzne druhy kvalitnej kávy ako je espresso, latte macchiato a samozrejme aj Wiener Melange.   

Viedeň nadchne milovníkov kultúry a pamiatok

Viedeň je ľahko dostupná metropola, ktorá ponúka mnoho zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu naviac parky plné zelene a romantické kaviarne s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a koláčom Sacher.

Večer môžete zájsť do Opery, Volkstheater, alebo Burgstheter, kde pred začiatkom predstavenia môžete kúpiť lístky len za pár eur. Ak navštívite mesto s deťmi, možno vás zaujmú Haus des Meeres - 11 poschodí akvárií a tropické fauny a flóry.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 17,9 rokov za 25 €/noc na prístelke vrátane raňajok.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 1 €/noc.

 • Parkovanie v podzemnej garáži 17 €/noc.

Ďalšie info:

 • NÁŠ TIP: parkovať môžete na ulici pri hoteli, alebo tiež na konečnej zastávke metra U3 Ottakring v garážach Park&Ride (3 €/deň). Priamo od garáží jazdí električka číslo 10, ktorá zastavuje kúsok od hotela.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín.
 • Check in od 15:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 15 €/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Stanislav J.)

Solidní hotel, slušný a ochotný personál, blízko centra. Byli jsme zde naprosto spokojeni. Vídeň je se svými památkami úžasná. Poprvé jsme jeli vlakem. Z Pardubic do Vídně za 3 hodiny bez starostí.

Vynikajúce (Jitka K.)

Hotel metrem blízko centru města, pokojíky malé, ale nově renovované a čisté. Snídaně vyhovující, jen relativně málo místa při přeplněném hotelu. O česky mluvícím personálu si můžete nechat zdát, ale to snad dnes už nikomu nevadí. Pokud plánujete kupovat Wiener karte, tak si předem zjistěte, kde se dá koupit, protože je to jen na málo místech a personál hotelu vám nedokáže poradit. Celkově výborný poměr cena:výkon:kvalita. Určitě můžeme doporučit.

Vynikajúce (Karel D.)

Prostředí hotelu, pokoj, snídaně, blízkost dopravy, možnost ůschovy zavazadel před i po ukončení pobytu nemělo chybu. Všude doporučujem.

Tipy na výlet

Viedeň

Viedeň

Viedeň je mestom, kde nemáte šancu sa nudiť. Niekdajšie hlavné mesto Habsburskej monarchie vám ponúka nespočetné množstvo zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu navyše nechýba ani príjemná atmosféra, parky plné zelene a romantické kaviarne s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a tortou Sacher. Prehliadku centra začnite pri Stephansplatz s dominantou katedrály, prejdite okolo Albertiny a Kohlmarkt až k Hofburgu, sídlu cisárov. Ďalej nevynechajte Michaelerplatz s krásnymi kostolmi a prejdite sa okolo Rathaus a Parlamentu.

Vianočné trhy

Vianočné trhy

Nenechajte si ujsť vianočné trhy, ktoré vám prinášajú to najlepšie z tradičného aj nového v sviatočnej atmosfére nazdobenej Viedne. Ochutnávajte jedlo, pitie a nakupujte tradičné ľubovoľné ozdoby a výrobky. Trhy si totiž užijete doslova po celom meste, či už budete pred zámkom Schönbrunn a Belvedere, alebo si vychutnáte kúzlo adventu na Radničnom námestí či okolo katedrály svätého Štefana.

Zábavný park Práter

Zábavný park Práter

Nenechajte si ujsť snáď najslávnejší zábavný park v Európe, ktorého dominantou je notoricky známe obrie ruské koleso a ďalšie atrakcie, ktoré sú v prevádzke po celý rok. Na mieste zvanom Práter ale nájdete oveľa viac. Trebárs známe múzeum voskových figurín Madame Tussauds, diskotéku Praterdome alebo skvelú kulinársku ponuku parku, kde môžete ochutnať napríklad tradičné viedeňské ovarové kolienko alebo langoše.