• Ubytovanie s raňajkami

 • Welcome drink pre jedného

 • Vstup do cédrovej sauny

 • Zľavová karta Wintercard

 • Dachsteinský ľadový masív

Zažite aktívnu dovolenku v penzióne Concordia so slovenským personálom. V cene pobytu máte raňajky, vstup do vonkajšej sauny a kartu Wintercard plnú zliav a vstupov zdarma. Ubytovanie s výhľadom na Dachsteinský masív!

Penzión Concordia so slovenským personálom

Užite si dovolenku v rakúskych Alpách priamo v turistami obľúbenom mestečku Ramsau am Dachstein. Ubytovanie vás čaká v penzióne Concordia s výhľadom na Dachsteinský ľadový masív. Penzión ponúka útulné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky, vlastným sociálnym zariadením a balkónom.

Penzión myslí aj na tých najmenších návštevníkov. Pre tých je tu pripravený detský kútik s preliezačkami a trampolínou. Pre všetkých hostí je k dispozícii vonkajšia cédrová sauna.


Veľkou výhodou penziónu je prítomnosť slovenského personálu, nemusíte sa preto báť problémov s komunikáciou.


Výhodná karta Wintercard

Pri pobyte v penzióne Concordia obdržíte výhodnú zľavovú kartu Wintercard. Dovolenku si tak užijete ešte oveľa viac. S touto šikovnou kartou máte totiž kopec úžasných zliav.

Môžete sa napríklad každý pondelok zadarmo previezť tour busom v Ramsau am Dachstein, so zľavou sa nechať vyviezť lanovkou na vrchol Dachsteinského masívu alebo na kopec Rittisberg, kde si užijete chodníky rozprávkovou prírodou.

Turistika a horolezectvo

Lokalita je super voľbou pre aktívnu dovolenku, navštíviť totiž môžete množstvo zaujímavých miest. Nadšení budú predovšetkým milovníci turistiky a cyklistiky. Hneď pri penzióne sa nachádza náučný chodník pre deti, ktorý si určite zamilujú všetci malí návštevníci, dozvedia sa totiž množstvo nových informácií zábavnou formou a hlavne na čerstvom vzduchu.

Len pár minút od penziónu sa nachádza niekoľko horolezeckých ciest. Zostup trasy Kali na Sattelbergu navrhnutej pre deti vedie priamo k penziónu.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 6,9 rokov 14 €/noc vrátane lôžka a raňajok.

 • Dieťa do 12,9 rokov 23 €/noc vrátane lôžka a raňajok.

 • Dieťa do 15,9 rokov 32 €/noc vrátane lôžka a raňajok.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 2,5 €/osoba/noc.

 • Možnosť dokúpenia polpenzie za 16 €/osoba/noc.

Ďalšie info:

 • Kupón je pre jednu osobu. Uvedené ceny kupónu sú platné iba pri obsadení izby min. 2 dospelými osobami.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 8 €/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Tipy na výlet

Ľadovec Dachstein

Ľadovec Dachstein

Ľadovec Dachstein (2 995 m n. m.) je najvyššou horou spolkovej republiky Štajersko a tak niet divu, že i v letných a jesenných mesiacoch ponúka veľa možností na lyžovanie a ďalšie zimné športy. Východiskovým bodom je lanovka Dachstein Gletscherbahn, ktorá dopraví všetkých lyžiarov a turistov až do nadmorskej výšky 2 700 metrov, kde o sneh a upravované zjazdovky nie je núdza po cely rok, kedy bývajú na ľadovci pre lyžiarov upravované zjazdovky v celkovej dĺžke 18 kilometrov.

Termálne kúpele Amadé

Termálne kúpele Amadé

Užite si kúpanie s výhľadom na alpskú krajinu. Termálne kúpele Amadé sa nachádzajú v Altenmarkte. V kúpeľoch môžete navštíviť mnoho druhov sáun, zaplávať si v bazéne alebo zajazdiť si na tobogánoch. Niekoľko bazénov je tu krytých a vonku sú dva veľké vyhrievané bazény. Návštevníci prichádzajú do kúpeľov počas celého roka. Voda je obohatená o liečivú soľ z preslávenej soľnej bane Bad Ischl v Hornom Rakúsku. Všetky bazény, okrem športového bazéna, detského bazéna a surfovacej lagúny, obsahujú 1,5 - 2,5 % soľného roztoku. Slaná voda má pozitívny účinok na pokožku a dýchací systém. Soľ inhalovaná v parnej jaskyni alebo aplikovaná počas pobytu v saune má okamžité účinky. Medzi hlavné atrakcie Amadé patrí surfovacia lagúna, šmýkačky, soľné bazény s rôznymi koncentráciami soli a športový bazén s dvomi potápačskými doskami.

Vyhliadka Dachstein Sky Walk

Vyhliadka Dachstein Sky Walk

Zažite ten pocit, keď sa pod vami rozprestiera najväčšie Európske pohorie a vy si z výšky 2 687 metrov vychutnávate jednu z najlepších alpských panorám. Neznie to skvelo? Hore aj dole vás síce pohodlne dopraví lanovka Dachstein Gletscherbahn, ale nezabudnite sa poriadne obliecť, pretože na tomto "Nebeskom chodníku", ktorý je postavený na 250 metrov vysokej strmej skalnej stene Hunerkogel, môže pomerne fúkať.