Užite si dovolenku v známych českých kúpeľoch. Penzión Hortenzie vám okrem ubytovania ponúka aj polpenziu, víno, posedenie v orientálnej reštaurácii, úschovu bicyklov a vstup do Aquafora s vyhrievanými bazénmi i celoročnou vonkajšou vírivkou.

Pohodový kúpeľný pobyt

Penzión Hortenzie leží v pokojnej časti Františkových Lázní. Ubytovaní budete v pohodlných izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV/SAT a WiFi. Väčšina izieb má aj chladničku.

Miestna štýlová reštaurácia je otvorená štvrtok - nedeľa od 11:30 do 21:00 hodín a ponúka to najlepšie z tradičných českých špecialít. V cene balíčka máte polpenziu, takže si tieto lahôdky určite vychutnáte.

Kúpanie a relax v kúpeľnom trojuholníku

Využite voľný dvojhodinový vstup do Aquafora Františkovy Lázne. Čaká na vás vnútorný bazén s vyhrievanou vodou, celoročná vonkajšia vírivka, sauna a mnoho ďalších atrakcií pre dospelých aj deti. Výlet do vodného sveta si tak užije celá rodina.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa od 3 rokov 350 Kč (cca 13 €)/noc na prístelke bez stravy.

 • Príplatok za polpenziu 240 Kč (cca 9 €)/dieťa/noc.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 15 Kč (cca 0,5 €)/osoba/noc.

 • Víkendový príplatok 200 Kč (cca 7,5 €)/kupón (platný od 1.5.2019).

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 do 17:30 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Eliška K.)

Byli jsme velmi spokojeni, báječný penzion, výborná strava a velmi příjemný a vstřícný majitel. Poskytnuté služby byly na výborné úrovni a můžeme vřele doporučit všem zájemcům o pobyt ať jen víkendový, nebo 6denní jako v našem případě.

Skvelé (Jana V.)

Pension byl, čistý, klidný, útulný, personál byl jen jeden pán a jelikož restaurace pro nahodilé hosty byla zavřená bylo tam k večeru až smutno. Jídlo bylo dobré, avšak bylo dané. Nebylo na výběr jak bylo napsáno, ani polévka nebyla.

Vynikajúce (Dušan M.)

Pobyt byl dárek pro dceru s přítelem: Příjemný rodinný penzion, kde v době pobytu byli skoro sami :-). Navíc předchozí domluva s majiteli o změně termínu pobytu byla velmi vstřícná a bezproblémová. Děkujeme.

Tipy na výlet

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Tunajšie pramene a ich liečivé účinky boli známe už v stredoveku. Najstarším využívaným je Františkov Prameň. Po roku 1865 potom Františkove Lázne získavajú status jedných z najvyhľadávanejších európskych kúpeľov. Dnes vás mesto vďaka tomu očarí šachovnicovým pôdorysom a krásnymi empírovými a klasicistickými budovami. Okrem kolonády a nádherných parkov, vyhliadkových veží alebo mestského múzea, si nenechajte ujsť ani známu sochu malého chlapčeka s rybou - tunajší symbol plodnosti.

Pramene sa používajú k pitnej kúre, na kúpele, irigáciam a inhaláciám. Sú účinné na choroby pohybového aparátu, srdca a ciev, gynekologické ochorenia vrátane neplodnosti a ďalšie.

Aquaforum Františkovy Lázně

Aquaforum Františkovy Lázně

Aquaforum, to je svet vody a relaxu. Dnes je tento komplex považovaný za novodobú dominantu mesta. Nájdete tu tri vnútorné a tri vonkajšie bazény s minimálnou teplotou 28 °C, a s mnohými vodnými atrakciami, ako sú vírivky, vodné jaskyne, stenová masáž, tobogán aj šmýkačky. K areálu patrí aj reštaurácia, saunový svet a detské ihrisko. Zábavu v Aquafore si tak užije celá rodina bez ohľadu na rozmary počasia.

Skiareál Mariánky

Skiareál Mariánky

Skiareál Marianka ponúka návštevníkom 1600 metrov upravovaných zjazdových tratí, kabínkovú lanovku aj detský park. Funguje tu požičovňa lyží, lyžiarska škola pre deti a tešiť sa môžete aj na skibar s občerstvením a pravidelné večerné lyžovanie.