Interhotel America **** na úpätí Píseckých hôr

Vyrazte na dovolenku do Interhotela America ****, ktorý svojím vzhľadom pripomína parník. Hotel je situovaný v pokojnej zóne na úpätí Píseckých hôr v mestskej časti Amerika, podľa ktorej nesie svoj názov.

V hoteli nájdete komfortne zariadené izby s vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha alebo vaňa) a terasou. Pre hostí sú tu pripravené kráľovské postele s rozmermi 200 x 200 cm, minibar, fén a telefón.

Milovníci jedla určite ocenia hotelovú reštauráciu Panorama, v ktorej si okrem medzinárodných kulinárskych pochúťok môžu dopriať aj pohár dobrého vína, alebo šálku kávy. K dispozícii je tiež hotelový bar a zimná záhrada.

Oddýchnite si vo wellness

V Interhoteli America **** vás čaká neobmedzené využívanie wellness centra s krytým vyhrievaným bazénom a saunou. Zdarma môžete využiť tiež posilňovňu. Zabudnite tak na starosti všedného dňa a relaxujte.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 5,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a večeru.

 • Dieťa do 11,9 rokov na prístelke 275 Kč (cca 11 €)/noc (bez nároku na večeru).

Príplatky:

 • Miestny poplatok 12 Kč/osoba/noc.

 • Príplatok za dvojlôžkový apartmán s možnosťou prístelky (spálňa, obývacia izba s rozkladacou sedacou súpravou, veľká kúpeľňa) 950 Kč (cca 37 €)/3 dni a 1 583 Kč (cca 61 €)/5 dní.

 • Príplatok za rodinný apartmán pre 4 osoby (2x spálňa, obývacia izba, 2x kúpeľňa s WC) 1 450 Kč (cca 56 €)/3 dni a 2 450 (cca 94 €)/5 dní.

 • Predĺženie pobytu o ďalšiu noc pre dve osoby v dvojlôžkovej izbe za 1 450 Kč (cca 56 €)/izba/noc.

Ďalšie info:

 • Kupón nie je možné využiť v termíne 18.4. - 22.4.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 170 Kč/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (František R.)

Hotel je pěkný, odpovídá popisu, služby perfektní, jídlo velmi dobré a dost, personál slušný a příjemný. Není co hanit - vše OK.

Skvelé (Libuše S.)

Prostředí hotelu i poskytnuté služby bylo vše jak bylo uvedeno v kuponu, jídlo bylo výborné i dost velký výběr jen se nám nelíbilo, že kavárna je přes den uzavřena a tak kafe nám uvařila paní na recepci. V bazénu by mohla voda být teplejší. Jinak spkojenost.

Vynikajúce (Eva V.)

Pobyt byl velice příjemný. Od vstupu do hotelu na nás dýchlo příjemné prostředí. Recepční, obsluha restaurace a pokojské na dost veliké kvalitě. To se nedá říci o některých návštěvnících hotelu. Typy na výlet musí každý sám. Záleží co chce vidět nebo za čím přijel. Písek a okolí je supr.

Tipy na výlet

Písek

Písek

Mesto Písek leží na rieke Otave a môže sa pýšiť ako bohatou históriou, tak mnohými modernými zaujímavosťami. Jednou z najväčších atrakcií je najstarší kamenný most v Čechách, ktorý nechal už v 13. storočí postaviť Přemysl Otakar II. ako súčasť zlatého chodníka. Ďalšou zaujímavosťou je aj časť nábrežia s farebnými domami prezývaná Amsterdam alebo Titanik. Na južnom okraji historického centra sa nachádza Kostol Narodenia Panny Márie. Z dvojice jeho veží si môžete užiť výhľad do okolia. Ak vás zaujíma dobová technika, vydajte sa do elektrárne kráľovského mesta Písek. V expozíciách Prácheňského múzea sa zase dozviete viac o ryžovaní zlata alebo rybárstve.

Zemský žrebčinec Písek

Zemský žrebčinec Písek

Historický žrebčín z počiatku 20. storočia je dnes jedným z niekoľkých posledných štátnych podnikov na chov koní. Medzi najslávnejších odchovancov patrí najmä žrebec Adro, ktorý bol tiež predlohou pre kone na pomníku sv. Václava na Václavskom námestí v Prahe. Na svoje si tu prídu najmä milovníci koní, ale aj rodiny s deťmi. Prehliadky tohto vzácneho chovateľského zariadenia sa usporadúvajú štyrikrát týždenne (PO, ST, PA, NIE od 13:00 hod).

Krokodýlia zoo Protivín

Krokodýlia zoo Protivín

Krokodília ZOO v Protivíne je veľkou atrakciou pre všetkých, ktorí sa neboja. V najväčšej európskej kolekcii nájdete 22 druhov krokodílov, aligátorov, kajmanov a gavialov. Najväčšie krokodíly dorastajú aj viac ako štyri metre. Zaujímavosťou je tiež expozícia mláďat, kde môžete vidieť odchov a liahnutia krokodílov priamo v inkubátoroch. Ďalej tu môžete navštíviť aj kolekciu jedovatých hadov alebo Zoologické múzeum s kostrami krokodílov a ďalších zvierat.